Genderowej przeróbce ulegnie sowiecki pomnik symbolizujący „zjednoczenie Rosji i Ukrainy”.

Pomnik „Łuk Przyjaźni Narodów” w Kijowie zostanie oklejony kolorowym papierem w barwach tęczy. Instalacja nazywająca się „Arch of Diversity” (Łuk Różnorodności) ma być gotowa na finał konkursu piosenki Eurowizji, który odbędzie się 13. maja w ukraińskiej stolicy.O modyfikacji pomnika powiadomił w sieci społecznościowej Hennadij Kuroczka, partner zarządzający firmy CFC Consulting, która wygrała przetarg na realizację komunikacji podczas finału konkursu Eurowizji. Według niego powstała tęcza będzie największą na świecie. Kuroczka zapewnił, że po finale instalacja zostanie zdemontowana.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pomnik „Łuk Przyjaźni Narodów” powstał w 1982 roku. Symbolizuje „zjednoczenie Ukrainy z Rosją” dokonane podczas ugody perejasławskiej w 1654 r.

Przypomnijmy, że Rosjanka Julia Samojłowa nie wystąpi na finale konkursu w Kijowie, ponieważ otrzymała zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy. Powodem zakazu była jej wizyta na Krymie po jego aneksji przez Rosję w 2014 roku. Ukraińskie władze uznają podróżowanie na Krym przez Rosję za złamanie ukraińskiego prawa.

CZYTAJ TAKŻE: Największe zagrożenia dla ukraińskich rodzin: alkoholizm, rozwody, aborcja, emigracja i gender

Kresy.pl / Ukraińska Prawda / Wikipedia

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz