Bluźniercze i proaborcyjne napisy na budynkach kościelnych w Warszawie [+FOTO]

Minionej nocy trzy obiekty kościelne w Warszawie zostały zdewastowano – wypisano na nich bluźniercze hasła. Sprawcami są najpewniej osoby związane ze środowiskami feministycznymi, a ich sympatycy chwalą się tymi działaniami w sieci.

Napisy zauważono we wtorek rano. Łącznie celem wandali stały się trzy obiekty w Warszawie. Głównym hasłem było: „Oto ciało moje, oto krew moja – wara wam!”, podpisywane „Mitochondrialna Ewa”. Takie bluźniercze napisy pojawiły się na budynkach Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i Parafii Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Transparent z bluźnierczym hasłem zawieszono na bramie wejściowej Kurii od strony ulicy Miodowej. Podobnie zrobiono w przypadku budynku Kurii Warszawsko-Praskiej, gdzie napis wymalowana na drzwiach, a później próbowano doczepić do nich transparent.Inne hasła, takie jak „Mordercy”, „Mordercy kobiet!”, „pedofile”, „Dość Piekła Kobiet”, „Rwanda Pamiętamy”, umieszczano na budynkach, a także na okolicznych chodnikach. To ostatnie wypisano przy Kurii Kurii Warszawsko-Praskiej, której ordynariuszem do niedawna był abp Henryk Hoser, który w przeszłości był wizytatorem apostolskim w Rwandzie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Zdewastowany Dom Parafialny przy Archikatedrze jest obiektem zabytkowym. Cztery lata temu został odnowiony za pieniądze z budżetu Warszawy.

Organizacje feministyczne oraz ich aktywistki chwalą się „nocną akcją” na portalach społecznościowych, zamieszczając przy tym zdjęcia zdewastowanych obiektów. Ich działania wzbudzają pozytywne reakcje innych feministek, które w dużym stopniu, choć czasem z pewnymi zastrzeżeniami odnośnie formy, popierają takie działania. Po ich stronie stanęli także niektórzy dziennikarze i publicyści, w tym z „Gazety Wyborczej”.

Zdaniem proboszcza warszawskiej archikatedry ks. Bogdana Bartołda sprawcami są zwolennicy aborcji, a zarazem przeciwnicy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, który w poniedziałek został skierowany przez Sejmową Komisję Polityki Społecznej i Rodziny do prac w podkomisji. Wcześniej, gdy zapowiedziano, że komisja zajmie się projektem, środowiska feministyczne i lewackie zapowiedziały protesty.

Przeczytaj: Biskupi przypominają o inicjatywie „Zatrzymaj aborcję”. „Wierzący jak i niewierzący są wezwani do ochrony życia od poczęcia”

Proboszcz parafii archikatedralnej powiedział, że na monitoringu zainstalowanym na ul. Kanonia zostało zarejestrowanych kilka osób. Sprawę bada policja.

Jak powiedział PAP oficer prasowy komendanta rejonowego policji w Warszawie nadkom. Robert Szumiata, jeśli wojewódzki konserwator zabytków potwierdzi, iż zniszczone budynki są zabytkami, to policja będzie prowadziła postępowanie z urzędu na podstawie art. 108 ustawy o ochronie zabytków.

Faceboo.com / twitter.com / gosc.pl / Kresy.pl

Reklama
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz