U progu Wielkiego Postu przeżywanego zgodnie z kalendarzem juliańskim, metropolita Hilarion Ałfiejew z patriarchatu moskiewskiego wezwał rodaków do zdecydowanej walki z aborcją. Rosyjska hierarchia prawosławna dostrzega w niej efekt manipulacji świadomością kobiet oraz działanie przeciwko życiu i państwu.

Hilarion stwierdził, że na Zachodzie prowadzona jest aktywna propaganda tzw. małżeństw jednopłciowych, z przyznawaniem im praw do adoptowania dzieci. Jak zauważył, nikt za to nie myśli o prawie każdego człowieka do życia i narodzenia. Patriarcha dodał, że w Rosji aborcja opłacana jest z pieniędzy podatników, a przecież „stanowi ona zbrodnię nie tylko przeciwko osobie ludzkiej, ale i przeciwko państwu”.

Zdaniem duchownego, wiele kobiet bezkrytycznie przyjmuje agresywną propagandę i manipulację, jaka jest prezentowana w mediach i filmach i jej ulega uznając, że osiągnięcie sukcesu życiowego wiąże się z urodziwym wyglądem, sprawnością biznes women, bogactwem i oczywiście nie zawracaniem sobie głowy dziećmi.

Hilarion przypomniał, że w podobny sposób manipulowano świadomością społeczną twierdząc, że dzieci trzeba się pozbywać z powodu braku żywności i miejsca na Ziemi. U progu Wielkiego Postu metropolita moskiewski zachęcił wszystkich tak myślących do przelotu z Moskwy do Władywostoku nad terytorium, jakie zasiedlić mogą miliardy ludzi, którym powinno się dać szansę narodzenia.

pch24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz