Niemieckie ministerstwo obrony oficjalnie przyznało, że z koszar Bundeswery regularnie znika broń i amunicja.

Sprawa została opisana przez niemiecki tygodnik „Spiegel”, który ujawnił informacje, które do tej pory były objęte tajemnicą. Niemieckie ministerstwo odpowiedziało na interpelację poselską Zielonych, którzy zażądali wyjaśnień.

W rozmowie z Polskim Radiem Daniel Elfendahl, przedstawiciel biura poselskiego współautorki interpelacji Irene Mihalic, potwierdził te informacje.

CZYTAJ TAKŻE: Ponad połowa niemieckich Leopardów jest niezdatna do służby

Otrzymaliśmy informacje, które mogliśmy upublicznić. Ale „Spiegel” ujawnił dodatkowo listę, którą także dysponujemy, ale nie mogliśmy jej opublikować – oświadczył Elfendahl.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na liście mowa o 75 sztukach broni maszynowej i 57 tys. sztukach amunicji. Broń i amunicja z listy znikały z koszar od 2010 r. Ministerstwo obrony oficjalnie podało, że utajniło szczegółowe dane, z obawy, że w razie ich ujawnienia spadnie społeczne zaufanie do Bundeswehry.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niemieckie ministerstwo obrony: Bundeswehra nie jest gotowa do działań bojowych

Posłanka do Bundestagu z partii Zielonych Irene Mihalic określiła takie działanie zamiataniem sprawy pod dywan.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W Niemczech od miesięcy prowadzona jest dyskusja na temat zasad ochrony budynków należących do sił zbrojnych i resortu spraw wewnętrznych. Obecnie koszary wojskowe chronione są przez prywatne agencje ochroniarskie.

Kresy.pl / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz