W Gdańsku powstał „Skwer Bohaterskiego Mariupola”

W Gdańsku, w sąsiedztwie Konsulatu Federacji Rosyjskiej, powstał Skwer Bohaterskiego Mariupola”. „To miejsce nieprzypadkowe. Myślę, że wielu z Państwa wie dlaczego tutaj. A ci, którzy nie wiedzą, to niech pójdą 200 metrów dalej, to się dowiedzą” – poinformowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Jak poinformowała na swojej stronie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, w Gdańsku, w sąsiedztwie Konsulatu Federacji Rosyjskiej, powstał Skwer Bohaterskiego Mariupola”. „To miejsce nieprzypadkowe. Myślę, że wielu z Państwa wie dlaczego tutaj. A ci, którzy nie wiedzą, to niech pójdą 200 metrów dalej, to się dowiedzą” – mówiła na otwarciu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Chcąc oddać cześć bohaterskim obrońcom Mariupola i całemu miastu, od dziś skwer we Wrzeszczu, u zbiegu ul. Partyzantów i Matki Polki nosi nazwę Bohaterskiego Mariupola. Miejsce nieprzypadkowe. Znajduje się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej. Na miejscu można obejrzeć wystawę plenerową „Mariupol – bohaterskie miasto”, pokazującą, jak wyglądało miasto w czasach pokoju i jak wygląda teraz” – czytamy na stronie Facebook prezydent Dulkiewicz.

„To dynamicznie rozwijające się miasto Rosjanie przemienili w ruiny, niszcząc metodycznie budynek po budynku, niezależnie czy były to zabudowania militarne czy cywilne” – przekonywała podczas uroczystego otwarcia skweru przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.

Przypomnijmy, w połowie czerwca na Twitterze Jan Strzeżek, rzecznik prasowy koła parlamentarnego Porozumienie, jedna z warszawskich ulic będzie nosiła imię Bohaterów Ukrainy.

„W Warszawie będzie ulica imienia Bohaterów Ukrainy! Dzisiaj Radni Warszawy bez głosu sprzeciwu przyjęli petycję złożoną przeze mnie i Radnego Sebastiana Kędzierskiego” – czytamy w jego wpisie w mediach społecznościowych.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz