Wołodymyr Omelan uważa, że zwrot Krymu, Donbasu oraz „Kubania i innych ukraińskich terytoriów zabranych przez Rosję” jest warunkiem przywrócenia ruchu lotniczego między Ukrainą a Rosją. Chciałby także zwolnienia z posady szefa ukraińskich kolei Wojciecha Balczuna.

Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan w obszernym wywiadzie udzielonym portalowi RBK-Ukraina poruszył m.in. kwestię ruchu lotniczego między Ukrainą a Rosją zawieszonego w październiku 2015 roku. Na pytanie o możliwość przywrócenia połączeń lotniczych między oboma krajami Omelan odpowiedział:

Myślę, że przywrócimy komunikację powietrzną z Rosją dopiero po zwrocie Krymu, wschodu Ukrainy i, mam nadzieję, Kubania oraz innych ukraińskich terytoriów zabranych przez Rosję swego czasu.

Omelan został także zapytany o plany kontynuacji współpracy z szefem ukraińskich kolei państwowych (Ukrzaliznycy – UZ), Polakiem, byłym rockmanem Wojciechem Balczunem. Wcześniej ukraiński minister był znany z ostrej krytyki Polaka.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Balczun kontratakuje: ukraińskie ministerstwo infrastruktury blokuje decyzje kierownictwa kolei ukraińskich

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Myślę, że ostatecznie ta decyzja zostanie podjęta przez Radę Ministrów po tym, jak zostanie przedstawiony raport roczny. Jednak także niedawne sprawozdanie UZ o rezultatach międzynarodowego audytu za rok 2016 potwierdza, że Wojciech Balczun jest na niewłaściwym miejscu. UZ wykazała stratę większą niż oczekiwano: zamiast 6 mld jest 7,3 mld hrywien. Z przyjemnością pojadę na koncert Wojciecha Balczuna po jego zwolnieniu. – powiedział Omelan.

CZYTAJ TAKŻE: Turczynow nazwał część Rosji ukraińską ziemią [+VIDEO]

Kresy.pl / RBK-Ukraina

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz