Wołodymyr Omelan uważa, że zwrot Krymu, Donbasu oraz „Kubania i innych ukraińskich terytoriów zabranych przez Rosję” jest warunkiem przywrócenia ruchu lotniczego między Ukrainą a Rosją. Chciałby także zwolnienia z posady szefa ukraińskich kolei Wojciecha Balczuna.

Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan w obszernym wywiadzie udzielonym portalowi RBK-Ukraina poruszył m.in. kwestię ruchu lotniczego między Ukrainą a Rosją zawieszonego w październiku 2015 roku. Na pytanie o możliwość przywrócenia połączeń lotniczych między oboma krajami Omelan odpowiedział:

Myślę, że przywrócimy komunikację powietrzną z Rosją dopiero po zwrocie Krymu, wschodu Ukrainy i, mam nadzieję, Kubania oraz innych ukraińskich terytoriów zabranych przez Rosję swego czasu.

Omelan został także zapytany o plany kontynuacji współpracy z szefem ukraińskich kolei państwowych (Ukrzaliznycy – UZ), Polakiem, byłym rockmanem Wojciechem Balczunem. Wcześniej ukraiński minister był znany z ostrej krytyki Polaka.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Balczun kontratakuje: ukraińskie ministerstwo infrastruktury blokuje decyzje kierownictwa kolei ukraińskich

Myślę, że ostatecznie ta decyzja zostanie podjęta przez Radę Ministrów po tym, jak zostanie przedstawiony raport roczny. Jednak także niedawne sprawozdanie UZ o rezultatach międzynarodowego audytu za rok 2016 potwierdza, że Wojciech Balczun jest na niewłaściwym miejscu. UZ wykazała stratę większą niż oczekiwano: zamiast 6 mld jest 7,3 mld hrywien. Z przyjemnością pojadę na koncert Wojciecha Balczuna po jego zwolnieniu. – powiedział Omelan.

CZYTAJ TAKŻE: Turczynow nazwał część Rosji ukraińską ziemią [+VIDEO]

Kresy.pl / RBK-Ukraina

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz