Siergiej Szojgu, minister obrony Rosji, nominował nową rzeczniczkę. Została nią 26-letnia Rossijana Markowskaja, która z miejsca przykuła uwagę mediów.

Jak poinformowała telewizja RBK, Szojgu wyznaczył Markowską na swojego osobistego rzecznika. Pełni ona swoją funkcję do 15 listopada. Zastąpiła dotychczasową rzeczniczkę Darię Zatulinę. W wywiadzie dla agencji informacyjnej RIA Nowosti, Markowskaja podkreśliła, że sekretarzem prasowym całego resortu obrony pozostanie naczelnik Departamentu Informacji i Komunikacji Masowej, gen. Igor Konaszenkow, znany z relacjonowania operacji rosyjskiej armii w Syrii.

Markowskaja urodziła się 6 stycznia 1991 r. Jest absolwentką dziennikarstwa na Dalekowschodnim Uniwersytecie Federalnym we Władywostoku. Pracowała jako prezenterka i dziennikarka w prywatnej telewizji RenTV oraz w TV Zwiezda, ogólnokrajowej telewizji należącej do rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Markowskaja szybko stała się obiektem zainteresowania rosyjskich internautów, wzbudzając ich entuzjastyczne komentarze.

rbc.ru/tvzvezda.ru/mk.ru/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz