Jarosław Gowin zasugerował, że Beata Szydło, po ewentualnym odejściu z rządu, mogłaby objąć funkcję w ważnej instytucji międzynarodowej.

W internetowej części rozmowy programu „Gość Radia ZET”, wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że scenariusz Beaty Szydło kandydującej na prezydenta Warszawy to „piramidalna bzdura” i że „taki scenariusz nigdy nie był brany pod uwagę”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Gowin jednak zasugerował inną rolę dla obecnej szefowej polskiego rządu. „Byli premierzy są naturalnymi kandydatami, by w przyszłości pełnić ważne funkcje w instytucjach międzynarodowych. Każdy były premier, pod warunkiem, że jego obóz jest u władzy, może być desygnowany np. na komisarza europejskiego” – stwierdził Gowin.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wicepremier podkreślił, że pozycja Szydło, jako „bardzo ważnego polityka obozu Zjednoczonej Prawicy” jest „trwała”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Porozumienie. Gowin ogłosił powołanie nowego ugrupowania

Kresy.pl / Radio ZET

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jerzyjj :

  NIC NIE JEST DZIEŁEM PRZYPADKU !!!
  Międzynarodowy Żyd tresuje swoje małpy… Kandydatka PiS na premiera Polski, B.Szydło, brała udział w programie szkoleniowym organizowanym przez amerykański odpowiednik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który kształci przyszłych liderów politycznych w „zaprzyjaźnionych” krajach.Do programu została wytypowana, tak jak inni „polscy” politycy, którzy później zostali liderami m.in. Bronisław Komorowski, Donald Tusk czy Aleksander Kwaśniewski.

  „The International Visitor Leadership” to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, do których wybierane są wyłącznie osoby mające szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu. Jak czytamy na stronie Ambasady USA do programu nie można się zgłosić tylko trzeba być wytypowanym przez stronę amerykańską.

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/124047,miedzynarodowy-zyd-tresuje-swoje-malpy

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/09/szydlo-wytypowana-przez-usa-i-przeszkolona-na-lidera/#more-52043
  —————–//——————
  Co za podła zmiana! Min.Srodowiska z daczą o wartości 500tyś której zapomniał wpisać do oświadczenia-organizującego pojedynczy ochlaj i wyżerkę dla kolesi z Torunia i biskupów za 400 tysięcy; mamy ministra MSWiA, który zatrudnia do BORu ludzi nie potrafiących prowadzić auta zgodnie z przepisami ruchu drogowego ani zmienić w nim opony, mamy niedouczonego mgr prawa, któremu „studentki wpłacają” po 20 tysięcy na partię; mamy prokuratora stanu wojennego wołającego do innych: precz z komuną; „uniewinnionego niewinnego” szefa CBA; małżonkę TW Wolfganga z wilczym biletem do sądu rejonowego za nieróbstwo i niekompetencję; mamy swira który podczas szaleńczego rajdu z jednego bankietu na następny rozbija dwie limuzyny zakupione wcześniej po 1,2 mln za szt; mamy zamiatacza aptecznego nad którym oficerowie Wojska Polskiego trzymają parasole a generałowie salutują mu ‚Czołem Panie Ministrze’; marionetkę wykonującą co piątek i poniedziałek wbrew przepisom lot wojskową casą do i ze swojej wioski gdzie każdy przelot kosztuje więcej niż przeciętny Polak zarabia przez rok; mamy prezesa SKOK brylującego na stanowisku szefa komisji finansów w Senacie, podczas gdy my jako klienci banków spłacamy 4 mld manka w nadzorowanej przez niego piramidzie finansowej; mamy geniusza dyplomacji, który jako sukces swoich zabiegów dyplomatycznych podaje nawiązanie kontaktu z San Escobar; mamy geniusza finansów, który w jeden rok natłukł nam blisko 100 mld nowych długów; a wszystkimi nimi zawiaduje woniejący naftaliną eksponat z muzeum PRL-u, żyjący już tylko żądzą zemsty na Tusku, choć to nie Tusk, a on sam wykonał telefon do swojego brata na 15 minut przed jego i dziewięćdziesięciu pięciu innych ludzi śmiercią w katastrofie spowodowanej lądowaniem za wszelką cenę we mgle.

  https://pp.vk.me/c626427/v626427955/38e9e/WQDiet6GSnY.jpg

  • Avatar
   jerzyjj :

   @jerzyjj Kiedyś Kaligula mianował konia senatorem planując jego dalszy awans polityczny do rangi konsula…
   Kaczor drwi sobie z nas wszystkich ustawiając wsiurę, która Ewidentnie nie ma pojęcia o niczym i spełnia tylko rolę pląsającego magnetofonu – w roli „premiera” kraju…
   Takie zagranie wystawiło pisiory na lawinę drwin, kpin i publicznego wyśmiewania…. które nigdy nie nastąpiło. Bo opozycja traktuje konia (albo może raczej kobyłę w tym przypadku) z namaszczeniem i powagą należną faktycznemu premierowi… czym sama się ośmiesza i poniża – równając siebie do jej poziomu…. kto normalny rozmawia ze śmieszną pacynką ? Kto normalny oczekuje od pacynki decydowania albo wyrażania jakiegoś swojego zdania ?
   Opozycja jest tak groteskowo stuknięta, że umożliwia Kaczorowi mieć jabłko i jeść jabłko – drwić sobie z Narodu wystawiając niedorzeczną kukiełkę na najważniejszy urząd i sterować nią z tylnego siedzenia wg uznania i jednocześnie mieć pełny szacunek jak gdyby wszystko było normalnie i serio….