Na początku marca sąd w Płocku przyzwolił na profanację wizerunku Matki Boskiej. Sędzia, która orzekła w tej sprawie, jest konkubiną działacza pro-LGBT, radnego Koalicji Obywatelskiej w Płocku – podał portal TVP Info.

Jak informowaliśmy, we wtorek Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił trzy osoby oskarżone w procesie o obrazę uczuć religijnych, w związku z rozlepianiem w 2019 roku nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tzw. „tęczową” aureolą. Sąd uznał m.in., że zachowanie oskarżonych kobiet nie wypełniło znamion zarzucanych czynów, w tym działania intencjonalnego. Wyrok nie jest prawomocny. Apelację od wyroku zapowiedziała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, która była w tej sprawie oskarżycielem posiłkowym.

Akt oskarżenia wobec trzech aktywistek trafił do płockiej Prokuratury Rejonowej w czerwcu ubiegłego roku, Postawiono im wówczas zarzuty z art. 196. Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Chodzi o sprawę z kwietnia 2019 roku, gdy trwał tzw. miesiąc dumy gejowskiej. Nocą wokół kościoła św. Dominika w Płocku rozlepiono nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których Maryja i Dzieciątko Jezus miały aureole barwach sześciokolorowej tęczy, czyli symbolu ruchu LGBT. Nalepki z tak sprofanowanym wizerunkiem umieszczono m.in. na przenośnej toalecie i na koszu na śmieci.

Jak podał portal TVP Info, sędzia Sądu Rejonowego w Płocku, która uniewinniła osoby oskarżone o obrazę uczuć religijnych – Agnieszka Warchoł – w listopadzie 2020 roku w audycji Agnieszki Olczyk na falach radia Płock FM pt. „Gra wstępna powinna zaczynać się rano” pochwaliła się związkiem z Mariuszem Pogonowskim, aktorem i radnym, który zdobył mandat z listy KO w 2018 roku, a rok później bez skutku kandydował na posła z tej samej listy. Sędzia wystąpiła razem z politykiem, nie ujawniając jednak swojej profesji.

Mariusz Pogonowski jako radny działa aktywnie na rzecz LGBT. Jako radny wnioskował m.in., by nie głosować nad poparciem projektu uchwały ws. obrony tradycyjnych wartości przeciwko ideologii LGBT.

“Czy przy orzekaniu przez partnerkę Pogonowskiego w sprawie o obrazę uczuć religijnych przez logo LGBT mogło dojść do konfliktu interesów?” – pyta autor artykułu TVP Info.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Ciekawe, że sędzia orzekająca ws. znieważenia wizerunku Matki Boskiej mówiąc o homoseksualistach nazwała ich „nieheteronormatywnymi”. Nie ma takiego słowa w języku polskim czy kodeksach prawa. To termin używany przez ideologów LGBT” – ponadto zauważył na Twitterze Paweł Rybicki.

Przeczytaj: Słubice: polsko-niemiecka manifestacja LGBT. Doszło do profanacji obrazu Matki Bożej, obecna była niemiecka Antifa

Czytaj także: Skandaliczna profanacja i kpiny z katolickich tradycji na Trójmiejskim Marszu Równości

Kresy.pl / tvp.info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply