6 stycznia skończyła się homofobia w Pytaniu na Śniadanie – oświadczył goszczący w programie homoseksualista, rozwijając ze swoim „mężem” i dwiema lesbijkami tęczową flagę LGBT. Program TVP wyemitowano w uroczystość Objawienia Pańskiego.

W sobotę rano w programie „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP2 rozmawiano m.in. o tym, „jaka jest recepta na długoletni i szczęśliwy związek”. W zapowiedzi programu na Facebooku zaznaczono, że chodzi o „podwójne zaręczyny u Karoliny i Agnieszki” oraz „wymarzony ślub Kuby i Dawida”.

Okazało się, że do programu, prowadzonego przez Katarzynę Cichopek i Macieja Kurzajewskiego zaproszono dwie pary jednopłciowe: gejowską i lesbijską. Zachwalano tam związki jednopłciowe. W trakcie programu, jeden z homoseksualistów wyciągnął flagę w tęczowych barwach ruchu LGBT i rozwinął ją wraz z pozostałymi gośćmi w studia.

„Chcieliśmy tutaj trochę pomachać sobie tą tęczową flagą i ogłosić, że 6 stycznia skończyła się homofobia w Pytaniu na Śniadanie i bardzo się z tego cieszymy” – oświadczył mężczyzna. Wcześniej mówił, że przez ostatnie osiem lat ta symbolika była w TVP „wymazywana”, ale zaznaczył, że nie dotyczy to Kurzajewskiego i Cichopek.

Należy zaznaczyć, że 6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną też Świętem Trzech Króli, jedną z najważniejszych w Kościele katolickim. TVP, obecnie zarządzana przez kierownictwo przychylne nowej, centrolewicowej władzy, właśnie poranek tego święta wybrała na promocję związków jednopłciowych i ogłoszenie „końca homofobii”.

Para homoseksualistów zamieściła krótkie nagranie z opisywanym fragmentem programu na swoim profilu na platformie X, z komentarzem: „Historia dzieje się na naszych oczach – wreszcie nikt nie straci pracy za pokazanie tęczy na ekranie w TVP!”.

Co ciekawe, tego rodzaju fraza, w nieco innej formie („wydarzyła się historia”, „dzieje się historia”) jest używana przez różne organizacje progejowskie przy okazji opisywania ważnych ich zdaniem momentów, promujących elementy ideologii gender i ruchu LGBT. Wśród nich jest m.in. organizacja „Outreach” kontrowersyjnego jezuity, o. Jamesa Martina, który promuje w Kościele agendę ruchu LGBT.

Dodajmy, że program został pozytywnie skomentowany przez środowiska lewicowo-liberalne oraz osoby publiczne, przyznające się do bycia homoseksualistami. Wśród nich jest m.in. były rzecznik MSZ w rządzie PiS, Łukasz Jasina.

Opisywana sytuacja wyraźnie wskazuje kierunek zmian, wprowadzanych w TVP po tym, jak kontrolę nad mediami publicznymi przejęły osoby powiązane z nowymi władzami Polski.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia ub. roku w nowym serwisie informacyjnym TVP wyemitowano materiał dotyczący watykańskiej deklaracji ws. błogosławienia związków jednopłciowych, w którym prowadzący popełnił istotne błędy w zapowiedzi, a w roli eksperta wystąpił były ksiądz, a obecnie gejowski aktywista.

Czytaj również: TVP info przemilczała narodowość Ukraińca, który zaatakował nożem w Częstochowie

Przeczytaj: Minister równości: najpierw mowa nienawiści ze względu na orientację seksualną, potem związki partnerskie

X / Dorzeczy.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply