W sobotę późnym wieczorem w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o odwołaniu ze stanowiska łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego. Nastąpiło ono po słowach kuratora o “wirusie LGBT”, jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdzi, że podjęta decyzja nie ma związku z wypowiedzią Wierzchowskiego.

Wierzchowski w czwartek był gościem programu „Rozmowy niedokończone” nadawanym przez telewizję Trwam. Kurator mówił o przygotowaniu szkół do zdalnego nauczania i powrocie dzieci do klas. W pewnym momencie Wierzchowski stwierdził: Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszy, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństwa.

CZYTAJ TAKŻE: Socjolog z UW: LGBT to nowa religia. Liberalne elity tworzą totemy, wokół których się jednoczą

Następnie kilku lewicowych i liberalnych posłów zwróciło się do szefa MEN o odwołanie kuratora z pełnionej funkcji.

W sobotę późnym wieczorem Wierzchowski poinformował na Twitterze, że został odwołany.

Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki, we wpisie podanym dalej przez ministra edukacji narodowej, Dariusza Piontkowskiego, zapewnił, że jego decyzja nie miała nic wspólnego z wypowiedzią kuratora na antenie telewizji Trwam.

W pt., 14.08 wystąpiłem z wnioskiem o odwołanie Łódzkiego Kuratora Oświaty. Była to decyzja wielokrotnie konsultowana i omawiana wcześniej z Ministrem Edukacji. Podyktowana głęboką analizą sytuacji w łódzkiej oświacie i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami – napisał Bocheński.

CZYTAJ TAKŻE: Manifestacja “Stop agresji LGBT”. Bosak: sprzeciw wobec rewolucji kulturalnej to nasz obowiązek

Oświadczenie to zostało przyjęte jednak krytycznie przez internautów. No to gratuluję wyczucia i wybrania momentu podjęcia decyzji o dymisji – napisał Marek Makowski w odpowiedzi na wpis wojewody.

Poseł Konfederacji Robert Winnicki zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o “realizację obietnic” i “zdecydowaną interwencję” w tej sprawie.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply