Rosyjskie skandalistki ukarane za wywieszenie flag LGBT

Dwie uczestniczki anarchizującej grupy „Pussy riot” zostały ukarane grzywnami pieniężnymi przez moskiewskie sądy.

Współtworzące skandalizującą grupę Weronika Nikulszyna i Maria Aliochina stanęły przed moskiewskimi sądami rejonowymi za akcję jaką przeprowadziły 7 października. W dniu urodzin Władimira Putina kobiety postanowiły zaprotestować przeciwko „homofobii” jaka ma charakteryzować wieloletnie rządy rosyjskiego prezydenta. W ramach tego protestu wywieszały tęczowe flagi będące symbolem ruchu homoseksualistów na urzędowych gmachach.

Za wywieszenie tęczowych flag na gmachach Administracji Prezydenta, Federalnej Służby Bezpieczeństwa, Sądu Najwyższego, Ministerstwa Kultury oraz jednego z terenowych Oddziałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Nikulszyna będzie musiała zapłacić 15 tys. rubli, a Aliochina 10 tys. rubli. Nie były jedynymi ukaranymi. Inny uczestnik akcji wywieszania tęczowych flag Aleksandr Sofiejew został skazany na 30 dni aresztu.

Anarchofeministyczna grupa Pussy riot znana jest z skandalicznych akcji mających charakter obrazoburczy i wulgarny. Powstała w 2011 r.  W 2012 r . za chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną jakim był występ grupy w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie Aliochina oraz dwie inne uczestniczki grupy Nadieżda Tołokonnikowa i Jekaterina Samucewicz zostały skazane na dwa lata pobytu w kolonii karnej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Pussy riot szyją ubrania w kolonii karnej

svoboda.org/kresy.pl

 

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz