Pod krakowską kurią odbędzie się wiec w obronie abp. Jędraszewskiego. Chodzi o słowa o “tęczowej zarazie”

Jezuita ks. Dariusz Kowalczyk wzywa do udziału w sobotnim wiecu poparcia dla metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, którego spotkała krytyka ze strony zwolenników ideologii LGBT za słowa o “tęczowej zarazie” – informuje TVP Info.

Ks. Kowalczyk opublikował swoje wezwanie na Twitterze jeszcze w poniedziałek. W związku z atakiem na abpa M. Jędraszewskiego PRZYBĄDŹMY w sobotę 10 VIII o godz. 15.00 pod Krakowską Kurię w miejsce spotkań z JPII. Prośmy Boga o siłę, by obronić Polskę przed “tęczową zarazą”. Okażmy arcybiskupowi nasze poparcie. Zawiadomcie znajomych, roześlijcie emaile – napisał duchowny.

Jak pisaliśmy, w homilii podczas Mszy Św. w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski powiedział, że “czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”. Według relacji portalu archidiecezji krakowskiej, słowa metropolity przyjęte zostały długimi brawami. Wzbudziły one jednak oburzenie działaczy LGBT, a także polityków lewicowych i liberalnych. Podobnie zareagowali też niektórzy dziennikarze i komentatorzy centroprawicowi o konserwatywno-liberalni, m.in. związani z dziennikiem „Rzeczpospolita”, jak również środowiska tzw. katolików otwartych, liberalnych katolików i nowej lewicy katolickiej. Dominikanin o. Paweł Gużyński namawiał w mediach społecznościowych do wysyłania listów do abp. Jędraszewskiego z wezwaniem do podania się przez niego do dymisji. Przełożeni o. Gużyńskiego ukarali go za to trzytygodniową pokutą w jednym z klasztorów kontemplacyjnych. Nagranie z homilią hierarchy na kanale Radia Maryja zostało też na kilka dni zablokowane przez serwis YouTube z powodu “szerzenia nienawiści”. Później serwis przywrócił nagranie twierdząc, że podjętą “błędną decyzję”.

Abp. Jędraszewskiego bronił m.in. prezydent Andrzej Duda, który wyrażał przekonanie, że metropolita krakowski mówił o ideologii LGBT a nie o konkretnych ludziach. Tak samo wyjaśniał swoje słowa sam hierarcha. Petycję “Murem za Jędraszewskim” wsparło ponad 43 tys. internautów.

CZYTAJ TAKŻE: Polscy biskupi przeciwko tzw. Karcie LGBT+

Kresy.pl / TVP Info / Polskie Radio 24  / dziennik.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply