Skandaliczna profanacja i kpiny z katolickich tradycji na Trójmiejskim Marszu Równości

Podczas Trójmiejskiego Marszu Równości, z udziałem i pod patronatem prezydent Gdańska, doszło do skandalicznej profanacji katolickiej procesji i Najświętszego Sakramentu.

W sobotę w Gdański odbył się kolejny już Trójmiejski Marsz Równości, organizowany przez środowiska LGBT. Odbył się pod hasłem „Miłość może tylko łączyć”, co było nawiązaniem do marszu z 2017 roku, który otworzył zamordowany w styczniu br. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Tegoroczne wydarzenie objęła patronatem jego następczyni, prezydent Aleksandra Dulkiewicz, a organizatorzy otwarcie mówili, że chcą m.in. upamiętnić Adamowicza. Podczas przemówienia na początku przypomniała o swoim poprzedniku, a także podkreśliła, że „w Gdańsku nie ma miejsca na przejawy nienawiści”.

Poza prezydent Dulkiewicz, a także wdowy po Adamowiczu, w marszu wzięli udział m.in. radni Koalicji Obywatelskiej. Pochód przeszedł ulicami miasta na plan na terenie postoczniowym, gdzie zorganizowano „tęczowy piknik”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

W trakcie marszu doszło do skandalicznej prowokacji i profanacji. Według relacji mediów, wśród niesionych transparentów i tablic niektóre miały charakter prowokacyjny. Jednak największe kontrowersje wzbudziła grupa osób w różnokolorowych strojach z tęczowymi aureolami, których wygląd miał jakoby imitować Matkę Bożą. Poza flagami LGBT, trzymały też tasiemki przyczepione do drzewca, niesionego w centrum przez ubraną na biało osobę. Na drzewcu widniał rysunek ukoronowanej waginy w formie serca, imitującej Najświętszy Sakrament niesiony w procesji. Całość wyraźnie nawiązywała do procesji z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała), parodiując niesiony w niej przez kapłana Najświętszy Sakrament.

Profanację tę skomentował m.in. ks. Daniel Wachowiak, proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce:

Marsz Równości próbowała na jego trasie zakłócić sześcioosobowa grupa osób z dużym banerem z cytatem z Księgi Kapłańskiej:„Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! (kpł 18.22) – o karze przeczytajcie sobie sami”. Policjanci oddzielili ich od pochodu. Skandowano m.in.: „To jest Polska, nie Bruksela – tu się zboczeń nie popiera”, na co zwolennicy LGBT odpowiadali m.in. „Kochamy was” oraz „Homofobia – to się leczy”.

W tym tygodniu do Urzędu Miejskiego w Gdańsku zgłoszono ponad 20 kontrmanifestacji w obronie tradycyjnych wartości, w związku z Marszem Równości. Jednak ostatecznie większość z wnioskodawców wycofała się dziś z ich organizacji. W ubiegłym roku w Trójmiejskim Marszu Równości uczestniczyło około 6 tys. osób. Organizatorzy twierdzą, że w tym roku było ich więcej.

tvp.info / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz