Tusk obiecuje związki partnerskie po przejęciu władzy przez PO

Jedną z pierwszych decyzji PO w razie przejęcia władzy będzie wprowadzenie możliwości zawarcia związków partnerskich przez osoby tej samej płci – wynika z wypowiedzi Donalda Tuska podczas spotkania Campus Polska Przyszłości.

Spotkanie Campus Polska Przyszłości jest organizowane przez ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska na olsztyńskim Kortowie. Impreza trwa od 27 sierpnia do 2 września, bierze w nim udział 1 tys. pełnoletnich osób, ale nie starszych niż 35 lat.

Pierwszego dnia imprezy odbyła się debata Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego. Jeden z widzów debaty zadał pytanie, kiedy będzie mógł “wziąć ślub ze swoim chłopakiem”. Donald Tusk odpowiedział dłuższym wywodem, który zakończył deklaracją: “Kiedy przejmiemy władzę w Polsce, moim pierwszym ruchem będzie zalegalizowanie związków partnerskich w Polsce”. We wcześniejszej części swojej wypowiedzi zastrzegał, że jest politykiem “ostrożniejszym” niż Rafał Trzaskowski, jeśli chodzi o “te potrzebne zmiany”, wyraźnie mając na myśli “śluby” homoseksualistów. Przypominał, że części polskiej opinii publicznej “wciąż bardzo trudno to zaakceptować”. Wyrażał opinię, że byłoby dobrze, gdyby wprowadzenie “ślubów” homoseksualistów “było blisko akceptacji społecznej”.

“Trzeba zacząć od związków partnerskich, bo to absurd, że osoby, które się kochają, nie mają prawa do informacji ze szpitala” – wtórował mu Rafał Trzaskowski dając do zrozumienia, że “związki partnerskie” będą wstępem do wprowadzenia “ślubów” jednopłciowych.

Podczas Campus Polska Przyszłości Donald Tusk twierdził też, że ostatnie wybory prezydenckie zostały “wywitkowane”, nawiązując do nazwiska marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Wzywał, by pomóc mu zbudować “platformę broniącą przed fałszowaniem wyborów w Polsce” po to, by przyszłe wybory nie zostały “wywitkowane”.

“Potrzebujemy 50 tys. ludzi. Oni muszą siedzieć w komisjach wyborczych, Będą tam patrzeć im na ręce. Zbudujemy wówczas machinę, która policzy te głosy jak PKW. Takie zaangażowanie uratuje demokrację w Polsce i zwracam się do Was młodych o to” – mówił Tusk.

CZYTAJ TAKŻE: Tusk krytykuje rząd i wzywa do zgody narodowej w sprawie migrantów na granicy

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply