Transseksualista z USA, przedstawiający się jako Sarah Ashton-Cirillo, oficjalnie został rzecznikiem obrony terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy. Dotąd służył w ukraińskiej armii jako medyk polowy, a wcześniej relacjonował wojnę na Ukrainie dla portalu “społeczności LGBTQ”.

Jakiś czas temu do służby prasowej Sił Zbrojnych Ukrainy dołączył obywatel USA – transseksualista, przedstawiający się jako kobieta Sarah Ashton-Cirillo. Oficjalnie jest rzecznikiem Sił Obrony Terytorialnej, wchodzących w skład ukraińskich sił zbrojnych.

Według dostępnych informacji, w przeszłości był żonaty i ma dziecko, ale kilka lat temu zaczął brać żeńskie hormony, a potem przeszedł tzw. operację zmiany płci. Przybył na Ukrainę w marcu 2022 roku, niedługo po rosyjskiej inwazji, jako reporter, przez kilka miesięcy relacjonując konflikt dla dużego portalu dla gejów, lesbijek i transseksualistów z San Francisco. Prowadził m.in. wywiady z ukraińskimi gejami, w tym walczącymi w szeregach armii, czasem pomagając w dostarczaniu żołnierzom broni. Latem 2022 roku Ashton-Cirillo związał się z ministerstwem obrony Ukrainy, a jesienią wstąpił do ukraińskiej armii, jako sanitariusz. Posiada stopień młodszego sierżanta. Został ranny w lutym 2023 roku.

Informacja o tym, że transseksualista z USA został anglojęzycznym rzecznikiem Sił Zbrojnych Ukrainy [wg dostępnych informacji, Ashton-Cirillo nie mówi po ukraińsku, względnie posługuje się tym językiem bardzo słabo – red.], została podchwycona przez rosyjskie media. Według mediów ukraińskich, Rosjanie zareagowali sporą dozą krytyki oraz hejtu.

W obronie tej osoby wystąpiła wiceminister obrony Ukrainy, Hanna Malar. Zaznaczyła, że Ashton-Cirillo „od marca 2022 roku broni Ukrainy” i służy jako medyk polowy.

Ale najważniejsze jest to, że Sarah informuje anglojęzyczną publiczność – obiektywnie relacjonuje wydarzenia z wojny rosyjsko-ukraińskiej, demaskuje rosyjskie fałszerstwa i propagandę. Sarah ma dużą amerykańską publiczność. Od 25 czerwca do 23 lipca zasięg Sary na samym Twitterze wyniósł 28,3 miliona użytkowników. Dlatego zrozumiałe jest, dlaczego wrogie sieci społecznościowe były tak pełne hejtu” – napisała Malar.

Dodajmy, że wyznaczenie Ashton-Cirillo funkcji rzecznika sil ukraińskich spotkało się z krytyką ze strony środowiska neobanderowskiego Prawego Sektora.

W sieci można znaleźć kompilacje fotografii, mające rzekomo pokazywać, jak wyglądał Amerykanin przed operacją zmiany płci.

Według ukraińskich mediów, w Siłach Zbrojnych Ukrainy służy rzekomo „50 tysięcy żołnierzy LGBT”.

Dodajmy, że w lipcu br. ambasador Ukrainy w Niemczech, Ołeksij Makiejew, oficjalnie wystąpił na tzw. paradzie równości w Berlinie.

Wolność. równość Różnorodność To są wartości, które dziś celebrujemy w Berlinie i jednocześnie bronimy na Ukrainie” – powiedział ukraiński dyplomata. Dodał, że ukraińska flaga ma dwa kolory, „pod którymi Ukraina chroni barwy społeczności LGBT”.

Czytaj także: MSZ Ukrainy dołącza do promowania ruchu LGBT

Dodajmy, że na otwarciu tego marszu wystąpił burmistrz Berlina, Kai Wegner z CDU. W swoim wystąpieniu skrytykował Polskę. Twierdził, że „osoby LGBT+” nie są w Polsce „bezpieczne”.

Jak pisaliśmy, w marcu br. w parlamencie Ukrainy złożono projekt ustawy o związkach partnerskich, legalizujący związki jednopłciowe. Autorzy powołują się na konieczność „ochrony praw żołnierzy LGBT”, walczących w obronie kraju.

Z kolei w czerwcu Andrij Kożemiakin, wieloletni parlamentarzysta i były zastępca szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zdecydowanie opowiedział się za nadaniem formalnego statusu związkom osób homoseksualnych. Uważa, że związku jednopłciowe należy zalegalizować, by pokazać „środkowy palec w kierunku Rosji”.

Przypomnijmy, że przyjęty w 2016 roku na Ukrainie plan działań na rzecz realizacji narodowej strategii w dziedzinie praw człowieka na okres do 2020 roku przewidywał legalizację „zarejestrowanych związków partnerskich par heteroseksualnych i jednopłciowych”. Do legalizacji takich związków jednak nie doszło. Ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości tłumaczyło niewypełnienie tego zadania sprzeciwem społeczeństwa, m.in. artykułowanym przez uchwały wielu samorządów. W 2021 roku ukraińskie wydanie Deutsche Welle podawało, że w opracowywanym projekcie planu działań na rzecz realizacji narodowej strategii na lata 2021-2023 zniknęła wzmianka o związkach „jednopłciowych”.

Dodajmy też, że ukraińskie prawodawstwo dopuszcza surogację. Ukrainki rodzą dzieci przede wszystkim dla obcokrajowców, w tym również dla par jednopłciowych.

Czytaj także: W parlamencie Ukrainy zarejestrowano projekt legalizujący hodowlę ludzi w laboratoriach

Unian / Telegram / nv.ua / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. elbezet
  elbezet :

  To jeszcze nic!
  https://pch24.pl/usa-transwestyta-odpowiedzialny-za-odpady-atomowe-zwolniony-ukradl-na-lotnisku-walizke-z-kobiecymi-ubraniami/

  USA: transwestyta odpowiedzialny za odpady atomowe zwolniony. Ukradł na lotnisku walizkę z kobiecymi ubraniami.

  Co NATO “heroje”?
  Przekonali się iż ich mrzonki o “słwa Ukrainu” leżą w penisach “braci starszych”.
  Ten “ekspert” od kobiecych ubrań kradnie tak samo jak “heroje” okradają Sługę Narodu Ukraińskiego.
  Nawet “kaczelnik” schował “kij w wodę”.