Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 33,6 proc. Polaków zagłosowałoby na partię rządzącą – pokazują wyniki najnowszego sondażu United Survey dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Oznacza to, że Prawo i Sprawiedliwość odzyskało prawie 3 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania. W Sejmie znalazłyby się także: KO, Polska 2050, PSL i Lewica.

Prawo i Sprawiedliwość, które traciło do tej pory w sondażach, zaczęło odzyskiwać poparcie. Wyniki najnowszego badania United Survey dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” pokazują, że chęć głosowania na partię rządzącą deklaruje 33,6 proc. ankietowanych. To wzrost o 2,7 pkt. proc. w porównaniu do sondażu z października – napisał we wtorek portal rmf24. Na Koalicję Obywatelską głos chciałoby oddać 23 proc. respondentów (strata 2,3 pkt. proc.). Straty notuje także Polska 2050 – 11,8 proc. (straty 2,9 pkt. proc.).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Do 6,1 proc. wzrosło poparcie dla PSL-Koalicji Polskiej (2,7 proc. w poprzednim sondażu). Lewica mogłaby liczyć na 9,8 proc. poparcia (wzrost o 3,8 pkt. proc.). Poparcie dla Konfederacji deklaruje 4,7 proc. ankietowanych.

54,4 proc. respondentów deklaruje chęć udziału w głosowaniu. Do urn nie poszłoby 45,1 proc. Niezdecydowanie deklaruje 0,5 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ostatnim czasie w przypadku wielu badań spadki notowało Prawo i Sprawiedliwość.

Przypomnijmy, że według najnowszego sondażu pracowni Estymator partia rządząca zdobyłaby w Sejmie tylko 210 mandatów.

Taki układ głosów w wyborach spowodowałby, że PiS nie byłby zdolny do samodzielnego utworzenia rządu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kolejnym badaniem, które pokazywało spadki poparcia dla partii rządzącej był sondaż IBRiS dla portalu Onet.pl.

Czytaj także: Sondaż: Wyborcy KO i Konfederacji popierają falę protestów

rmf24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz