Według najnowszego sondażu pracowni Estymator partia rządząca zdobyłaby w Sejmie tylko 210 mandatów.

W najnowszym sondażu Estymatora dla dorzeczy.pl chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość wyraziło 36,9 proc. respondentów zdecydowanych na oddanie głosu. W porównaniu do poprzedniego badania zmiana poparcia dla partii rządzącej była bardzo niewielka – o 0,1 punktu procentowego.

Czołowa siła opozycji – Koalicja Obywatelska uzyskała w sondażu 27,4 proc. poparcia, to jest o 1,9 punktu procentowego mniej niż dwa tygodnie wcześniej. Rośnie natomiast poparcie dla nowej partii Szymona Hołowni Polska 2050, którą wybrało 5,8 proc., czyli o 3,1 punktu procentowego więcej niż w poprzednim sondażu.

Lewica może liczyć na poparcie 9,6 proc. głosujących – to wzrost 0,2 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego sondażu. Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja z poparciem 5,4 proc. co oznacza jego spadek o 1,4 punktu procentowego.

Taki układ głosów w wyborach spowodowałby, że PiS nie byłby zdolny do samodzielnego utworzenia rządu zdobywając jedynie 210 mandatów w Sejmie. KO miałaby ich 135, Polska 2050 75, Lewica 35, a Konfederacja 4.

Czytaj także: Kolejny sondaż pokazuje duży spadek poparcia dla PiS i przewagi tej partii nad PO

rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply