Według najnowszego sondażu pracowni Estymator partia rządząca zdobyłaby w Sejmie tylko 210 mandatów.

W najnowszym sondażu Estymatora dla dorzeczy.pl chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość wyraziło 36,9 proc. respondentów zdecydowanych na oddanie głosu. W porównaniu do poprzedniego badania zmiana poparcia dla partii rządzącej była bardzo niewielka – o 0,1 punktu procentowego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Czołowa siła opozycji – Koalicja Obywatelska uzyskała w sondażu 27,4 proc. poparcia, to jest o 1,9 punktu procentowego mniej niż dwa tygodnie wcześniej. Rośnie natomiast poparcie dla nowej partii Szymona Hołowni Polska 2050, którą wybrało 5,8 proc., czyli o 3,1 punktu procentowego więcej niż w poprzednim sondażu.

Lewica może liczyć na poparcie 9,6 proc. głosujących – to wzrost 0,2 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego sondażu. Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja z poparciem 5,4 proc. co oznacza jego spadek o 1,4 punktu procentowego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Taki układ głosów w wyborach spowodowałby, że PiS nie byłby zdolny do samodzielnego utworzenia rządu zdobywając jedynie 210 mandatów w Sejmie. KO miałaby ich 135, Polska 2050 75, Lewica 35, a Konfederacja 4.

Czytaj także: Kolejny sondaż pokazuje duży spadek poparcia dla PiS i przewagi tej partii nad PO

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz