Koalicja Obywatelska ze znacznym spadkiem poparcia sondażowego

Najnowszy sondaż Instytutu badań Rynkowych i Społecznych może wskazywać, że słaba pozycja sondażowa kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zaczyna się przekładać także na poparcie dla partii wchodzących w jej skład.

Największe poparcie nadal zachowuje skupiona wokół Prawa i Sprawiedliwości koalicja partii występujących jako Zjednoczona Prawica. W najnowszym sondażu IBRiS chęć głosowania na nią wyraziło 45 proc. respondentów zdecydowanych na oddanie głosu na konkretną listę wyborczą. Oznacza to spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do wcześniejszego o kilka dni badania IBRiS, którego wyniki przytaczaliśmy na naszym portalu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podaje profil Europe Elects na Koalicję Obywatelską chciało zagłosować 18 proc. respondentów. W stosunku do poprzedniego badania jest to spadek notowań o 1 punkt procentowy co może wskazywać, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest kandydatem na prezydenta zwiększającym popularność siły politycznej, która ją wysunęła. Trzeba podkreślić, że taki wynik to poparcie aż o 9 punktów procentowych niższe niż w wyborach parlamentarnych w 2019 r.

Na trzecim miejscu w sondażu IBRiS znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z politykami wywodzącymi się z dawnego ruchu Kukiz ’15. Poparcie na poziomie 15 proc. jest o prawie 3 punkty procentowe wyższe niż w sondażu wcześniejszym o kilka dni i aż o 6 punktów procentowych wyższe niż w czasie ostatnich wyborów.

Konfederacja uzyskała w najnowszym sondaż poparcie rzędu 1o proc. czyli takie jak w poprzednim badaniu. Natomiast koalicja lewicowych partii z podobnym poziomem poparcia odnotowała wzrost o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego sondażu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 8=9 maja na próbie 1100 obywateli.

twitter.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz