Kanadyjskie władze skonfiskowały rosyjski samolot, który znajduje się na lotnisku w Toronto. “Dzisiaj Kanada wysyła jasny sygnał do rosyjskiego reżimu, że nie będzie gdzie się ukryć dla tych, którzy wspierają i czerpią korzyści z kremlowskiej wojny napastniczej” – oświadczyła Mélanie Joly, szefowa MSZ Kanady.

Rząd Kanady poinformował w sobotę o zajęciu zarejestrowanego w Rosji samolotu towarowego, obecnie uziemionego na lotnisku Toronto Pearson. To efekt sankcji wobec Rosji. Chodzi o samolot Antonow 124, który jest własnością spółki zależnej od Volga-Dnepr Airlines LLC i Volga-Dnepr Group. Kanada nałożyła niedawno sankcje na oba podmioty.

Pieniądze pozyskane z przejęcia samolotu zostaną przekazane Ukrainie.

“Kanada będzie współpracować z rządem Ukrainy nad opcjami redystrybucji tego majątku w celu zadośćuczynienia ofiarom naruszeń praw człowieka, przywrócenia międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa lub odbudowy Ukrainy” – napisano w sobotnim oświadczeniu kanadyjskiego rządu.

“Dzisiaj Kanada wysyła jasny sygnał do rosyjskiego reżimu, że nie będzie gdzie się ukryć dla tych, którzy wspierają i czerpią korzyści z kremlowskiej wojny napastniczej” – oświadczyła Mélanie Joly, minister spraw zagranicznych Kanady.

Przeczytaj: Kanada może zacząć szkolić ukraińskich pilotów [+VIDEO]

“Dziś pokazujemy, że działania Rosji nadal mają konsekwencje. Stoimy po stronie Ukrainy i podejmiemy wszelkie niezbędne działania, w tym konfiskatę, aby wywrzeć presję na prezydenta Putina” – przekazał z kolei minister transportu Kanady, Omar Alghabra.

Zobacz także: Kanada chce ukarać obywateli Rosji za “ingerencje” w Mołdawii

canada.ca / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply