Rosyjski pułk obrony powietrznej stacjonujący w obwodzie swierdłowskim, otrzyma batalion systemów rakiet ziemia-powietrze Pancyr-S poinformował we wtorek dowódca obrony przeciwlotniczej z czternastego Centralnego Dystryktu Wojskowego, Giennadij Szlag – przekazała agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała we wtorek rosyjska agencja prasowa Tass, dowódca obrony przeciwlotniczej z czternastego Centralnego Dystryktu Wojskowego Giennadij Szlag zapewnił, że stacjonujący w obwodzie swierdłowskim pułk obrony przeciwlotniczej zostanie wzmocniony o batalion systemów Pancyr-S.

„Oczekujemy, że dodatkowy batalion rakietowo-artyleryjski Pancyr-S dołączy do struktury bojowej w obwodzie swierdłowskim” – poinformował.

Zobacz też: Systemy Pancyr-S1 i S-400 ćwiczyły nad Morzem Bałtyckim

Wcześniej informowano, że systemy rakiet przeciwlotniczych dalekiego zasięgu S-400 „Triumf” dotrą do pułku stacjonującego w pobliżu Jekaterynburga. Po tych dostawach zaawansowanej broni w obszar Uralu gotowość sił obrony powietrznej osiągnie 100% – poinformował Szlag. Pułk obrony powietrznej w obwodzie swierdłowskim stacjonuje w pobliżu Jekaterynburga.

Pantcyr-S to broń krótkiego zasięgu przeznaczona do atakowania celów powietrznych za pomocą automatycznych dział przeciwlotniczych i pocisków z naprowadzaniem radiowym oraz śledzeniem w podczerwieni i na radarach. Broń łączy wielokanałowy system  śledzenia celów z uzbrojeniem rakietowe i artyleryjskim przeznaczonym do atakowania celów na wysokości do 15 km i zasięgu do 20 km.

Pantcyr jest przeznaczony do ochrony obiektów wojskowych i cywilnych, w tym systemów obrony powietrznej dalekiego zasięgu, przed wszystkimi istniejącymi i przyszłymi pociskami. Posiada 12 pocisków ziemia-powietrze, jest również uzbrojony w dwa działa 30 mm, z których każdy jest w stanie wystrzelić do 40 pocisków na sekundę.

Zobacz też: Rosyjskie media: W Libii zniszczony został kolejny system Pancyr-S1 [+VIDEO]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy wcześniej podczas prób di parady wojskowej na Dzień Zwycięstwa 2020, rosyjskie wojsko zaprezentowało nową generację systemów przeciwlotniczych Pancyr-SM.

Pancyr-SM został zaprojektowany tak, aby znacznie przewyższyć poprzednią wersję czyli Pancyr-S1. W założeniach powinien otrzymać nowy pocisk o dużej prędkości, a także prawie dwukrotnie powiększyć swój zasięg. System ma być w stanie wykrywać i niszczyć małe cele takie jak drony. Jak informowaliśmy systemy Pancyr-S1 w starciu z dronami w Libii ponoszą ciężkie straty. Eksperci zwracali jednak uwagę, że może być to efekt niepełnego wyszkolenia załóg, a nie wadliwości broni.

Jest wyposażony w wielofunkcyjną stację radarową, zwiększającą zasięg wykrywania celu z 40 do 75 km i zasięg działania z 20 do 40 km, a zatem dwa razy bardziej wydajną niż Pancyr-S1. Nowy Pancyr jest również wyposażony w elektrooptyczny system śledzenia celu w podczerwieni, aby zapewnić większe możliwości śledzenia na mniejszych odległościach.

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz