Flota Bałtycka rozpoczęła ćwiczenia w celu odparcia hipotetycznych ataków powietrznych i rakietowych przeciw obiektom wojskowym znajdującym się w najbardziej wysuniętym na zachód regionie Rosji – poinformowała w poniedziałek Agencja Prasowa Tass.

Jak poinformowała w poniedziałek Agencja Prasowa Tass, rozpoczęły się rosyjskie ćwiczenia Floty Bałtyckiej. Celem szkolenia jest odparcie hipotetycznego ataku na za najbardziej wysunięte na zachód rosyjskie placówki wojskowe.

„Ćwiczenia w zakresie odpierania ataków powietrznych z wykorzystaniem systemów obrony powietrznej obejmują zespoły systemów rakiet przeciwlotniczych S-400 oraz systemy rakietowe Pancyr-S1 dużej jednostki obrony powietrznej Floty, a także samoloty lotnictwa morskiego – przekazało agencji biuro prasowe floty.

Zobacz też: Rosjanie będą modernizować systemy Pancyr-S1

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zgodnie z oświadczeniem podczas planowanych działań personel ćwiczy wykrywanie, przechwytywanie i eliminowanie hipotetycznych celów powietrznych, które symulują intruzów w przestrzeni powietrznej. Ćwiczone jest także osłanianie granic powietrznych i jednostek powietrznych z Obwodu Kaliningradzkiego.

Wrogie jednostki były symulowane przez bombowce Suchoj Su-24, myśliwce Su-27, myśliwce Su-30SM, a także bezzałogowe statki powietrzne.

Jednocześnie personel radiotechniczny sił obrony powietrznej Floty Bałtyckiej wykonywał procedury rozmieszczenia radarów, wykrywania celów powietrznych i przekazywania danych do stanowisk dowodzenia pocisków przeciwlotniczych uzbrojonych w wyrzutnie S-400.

Zobacz też: Rosyjskie media: W Libii zniszczony został kolejny system Pancyr-S1 [+VIDEO]

Biuro prasowe Floty Bałtyckiej przekazało agencji, że siły floty monitorują ćwiczenia amerykańskiej i europejskiej marynarki wojennej Baltops 2020 w południowej i środkowej części Morza Bałtyckiego w dniach 7–19 czerwca. Ćwiczenie Baltops 2020 obejmuje 17 krajów NATO, a także Szwecję i Finlandię jako państwa partnerskie. W grach wojennych bierze udział do 3000 pracowników, 28 statków oraz 28 samolotów i helikopterów.

Zobacz też: Kolejne systemy Pancyr-S1 zdobyte w ofensywie wojsk libijskiego rządu jedności narodowej

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz