W poniedziałek PIT-RADWAR zaprezentował modułowy system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej bardzo krótkiego zasięgu. Nagranie prezentujące system zostało opublikowane w serwisie YouTube.

Proponowana przez PIT-RADWAR S.A. koncepcja realizacji systemu VSHORAD wypełnia zadania najniższej warstwy obrony przeciwlotniczej. Bazuje na zestawach rakietowych POPRAD oraz radarach SOŁA i BYSTRA, które zostały już zakupione przez SZ RP z przeznaczeniem włączenia do systemu obrony przeciwlotniczej kraju, jak też na systemie automatycznej armaty kal. 35 mm (zarówno w wersji holowanej, jak i samobieżnej) wraz z systemem amunicji programowalnej oraz na wozach WD-35 i WG-35 realizujących funkcje dowodzenia i kierowania ogniem – informuje spółka.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

PIT-RADWAR podkreśla, że propozycja umożliwia różne konfiguracje dostosowane do konkretnych wymagań użytkownika, jego bieżących oraz perspektywicznych potrzeb operacyjnych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

System zapewnia wczesne wykrywanie zagrożeń dzięki współpracy ze stacjami radiolokacyjnymi oraz skutecznie zwalczanie małogabarytowych bezpilotowców, niekierowanych i kierowanych rakiet powietrze-ziemia, a także myśliwców i helikopterów oraz lekko opancerzonych celów naziemnych i nawodnych.

Podkreślono, że koncepcja wykorzystuje potencjał polskich firm zbrojeniowych. Wszystkie elementy systemu są krajowej produkcji i w pełni wzajemnie interoperacyjne. „Polskie systemy oznaczają niezależność i pełną kontrolę nad użytkowanym sprzętem, w tym dostęp do kodów źródłowych i dokumentacji oprogramowania, a więc możliwość dalszych modernizacji i modyfikacji sprzętu” – zaznacza spółka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: PIT-RADWAR dostarczy kolejny sprzęt dla Wojska Polskiego

PIT-RADWAR S.A. jest jednym z głównych dostawców urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Od kilkudziesięciu lat spółka prowadzi prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie radiolokacji, radioelektronicznych systemów rozpoznania, systemów automatyzacji i wspomagania dowodzenia, a także powiązanych z nimi systemów uzbrojenia, zwłaszcza przeciwlotniczego. Produkty PIT-RADWAR S.A. znajdują się na uzbrojeniu wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP a także na wyposażeniu armii zagranicznych.

Zobacz także: Izraelskie radary dla Wojska Polskiego zamiast polskich

pitradwar.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz