W poniedziałek PIT-RADWAR zaprezentował modułowy system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej bardzo krótkiego zasięgu. Nagranie prezentujące system zostało opublikowane w serwisie YouTube.

Proponowana przez PIT-RADWAR S.A. koncepcja realizacji systemu VSHORAD wypełnia zadania najniższej warstwy obrony przeciwlotniczej. Bazuje na zestawach rakietowych POPRAD oraz radarach SOŁA i BYSTRA, które zostały już zakupione przez SZ RP z przeznaczeniem włączenia do systemu obrony przeciwlotniczej kraju, jak też na systemie automatycznej armaty kal. 35 mm (zarówno w wersji holowanej, jak i samobieżnej) wraz z systemem amunicji programowalnej oraz na wozach WD-35 i WG-35 realizujących funkcje dowodzenia i kierowania ogniem – informuje spółka.

PIT-RADWAR podkreśla, że propozycja umożliwia różne konfiguracje dostosowane do konkretnych wymagań użytkownika, jego bieżących oraz perspektywicznych potrzeb operacyjnych.

System zapewnia wczesne wykrywanie zagrożeń dzięki współpracy ze stacjami radiolokacyjnymi oraz skutecznie zwalczanie małogabarytowych bezpilotowców, niekierowanych i kierowanych rakiet powietrze-ziemia, a także myśliwców i helikopterów oraz lekko opancerzonych celów naziemnych i nawodnych.

Podkreślono, że koncepcja wykorzystuje potencjał polskich firm zbrojeniowych. Wszystkie elementy systemu są krajowej produkcji i w pełni wzajemnie interoperacyjne. “Polskie systemy oznaczają niezależność i pełną kontrolę nad użytkowanym sprzętem, w tym dostęp do kodów źródłowych i dokumentacji oprogramowania, a więc możliwość dalszych modernizacji i modyfikacji sprzętu” – zaznacza spółka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: PIT-RADWAR dostarczy kolejny sprzęt dla Wojska Polskiego

PIT-RADWAR S.A. jest jednym z głównych dostawców urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Od kilkudziesięciu lat spółka prowadzi prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie radiolokacji, radioelektronicznych systemów rozpoznania, systemów automatyzacji i wspomagania dowodzenia, a także powiązanych z nimi systemów uzbrojenia, zwłaszcza przeciwlotniczego. Produkty PIT-RADWAR S.A. znajdują się na uzbrojeniu wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP a także na wyposażeniu armii zagranicznych.

Zobacz także: Izraelskie radary dla Wojska Polskiego zamiast polskich

pitradwar.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply