PIT-RADWAR podpisał umowę na dostawę lamp mikrofalowych do sprzętu radiolokacyjnego i dowodzenia Wojsko Ochrony Przeciwlotniczej (OPL) – poinformowała spółka we wtorek.

Spółka PIT-RADWAR poinformowała we wtorek, że jej przedstawiciele podpisali umowę z 12. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym na dostawę lamp mikrofalowych do sprzętu radiolokacyjnego i dowodzenia OPL.

„Umowa dotyczy lamp z falą bieżącą oraz wzmacniaczy półprzewodnikowych, a jej realizacja przewidziana jest na koniec listopada 2020 r.  Wartość kontraktu wynosi blisko 6 mln zł brutto” – czytamy.

Spółka podkreśla, że PIT-RADWAR S.A. – Oddział Wrocław jest jedynym producentem lamp z falą bieżącą w Polsce. Lampy zostały opracowane przez kadrę inżynierską spółki. Oferowane przez PIT-RADWAR SA lampy mikrofalowe, które pracują w pasmach cywilnych i wojskowych, budzą zainteresowanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy pod koniec maja, spółka PIT-RADWAR z Warszawy realizuje m.in. kontrakt na anteny systemu IFF dla systemów Patriot, przeznaczonych dla użytkowników międzynarodowych.

PIT-RADWAR S.A. jest jednym z głównych dostawców urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Od kilkudziesięciu lat spółka prowadzi prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie radiolokacji, radioelektronicznych systemów rozpoznania, systemów automatyzacji i wspomagania dowodzenia, a także powiązanych z nimi systemów uzbrojenia, zwłaszcza przeciwlotniczego. Produkty PIT-RADWAR S.A. znajdują się na uzbrojeniu wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP a także na wyposażeniu armii zagranicznych.

Zobacz także: Izraelskie radary dla Wojska Polskiego zamiast polskich

pitradwar.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz