Niemiecka firma Rheinmetall zbuduje  na Ukrainie zakłady produkcyjne do produkcji pojazdów opancerzonych w ciągu najbliższych 12 tygodni – informuje CNN.

Niemiecka firma Rheinmetall zbuduje  na Ukrainie zakłady produkcyjne do produkcji pojazdów opancerzonych w ciągu najbliższych 12 tygodni. Poinformował o tym w rozmowie z CNN dyrektor generalny Armin Papperger.

Oprócz zbudowania zakładu firma będzie również szkolić ukraińskich specjalistów do obsługi czołgów i innych pojazdów opancerzonych produkowanych w zakładzie.

Według Pappergera nowy zakład będzie działał w zachodniej części Ukrainy.

„Ukraińcy muszą sobie sami pomóc – jeśli zawsze muszą czekać na pomoc Europejczyków lub Amerykanów przez następne 10 lub 20 lat. To niemożliwe” – powiedział.

Przypomnijmy, Rheinmetall spodziewa się w nadchodzących tygodniach zawrzeć z rządem niemieckim wartą miliardy euro umowę na amunicję, a w lipcu dostarczy na Ukrainę pierwsze naboje kalibru 35 mm do dział przeciwlotniczych Gepard, powiedział dyrektor generalny Armin Papperger.

„Niemcy zamierzają zawrzeć z nami duży kontrakt ramowy” — powiedział Papperger w wywiadzie. Papperger dodał, że transakcja będzie warta kilka miliardów euro i ma nadzieję, że Rheinmetall ogłosi ją w ciągu najbliższych sześciu tygodni.

„To z pewnością będzie nasz najlepszy rok, jeśli chodzi o przyjmowanie zamówień”, powiedział, dodając, że spodziewa się całej gamy transakcji – na pojazdy, amunicję, elektronikę i systemy radarowe.

Papperger nie wyszczególnił żadnych wyników brukselskich dyskusji, ale powiedział, że NATO przedstawi w nadchodzących miesiącach bardzo dokładne dane na temat tego, o ile więcej zdolności przemysłowych będzie potrzebnych, „abyśmy byli bezpieczni w Europie i NATO przez następne 10 lat”.

Zobacz też: Rheinmetall będzie produkował pojazdy opancerzone Fuchs na Ukrainie

Kresy.pl/CNN

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kasper1
    Kasper1 :

    “Według Pappergera nowy zakład będzie działał w zachodniej części Ukrainy.” – ciekawe JAK DŁUGO będzie działał ten zakład JEŻELI W OGÓLE jego budowa zostanie dokończona. Armin Papperger wygląda na dużego kalibru fantastę.