Brytyjski premier Rishi Sunak rozmawiał w sobotę telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ukraiński prezydent przekazał, że rozmowa dotyczyła „dalszej rozbudowy zdolności” ukraińskiej armii.

Prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał w sobotę z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem. “Przywódcy omówili aktualną sytuację na Ukrainie, a premier podkreślił, że koncentruje się na zapewnieniu, że obronny sprzęt wojskowy z Wielkiej Brytanii dotrze na linię frontu tak szybko, jak to możliwe” – przekazała rzeczniczka Downing Street, cytowana przez The Daily Telegraph.

Sunak podkreślił podczas rozmowy, że ukraińscy żołnierze zaczęli w tym tygodniu w Wielkiej Brytanii szkolenia na czołgach Challenger 2. Przypomniał, że spotkał się z nimi i był zainspirowany ich odwagą oraz historiami ich bliskich.

“W rozmowie z Rishim Sunakiem podziękowałem za rozpoczęcie szkolenia ukraińskich załóg na Challengerach. Rozmawialiśmy o dalszym rozszerzaniu zdolności ukraińskiej armii, wszechstronnym wsparciu Ukrainy w perspektywie krótko- i długoterminowej” – napisał na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

“Podkreśliłem: przedstawiciele agresora nie mają miejsca na igrzyskach olimpijskich w Paryżu” – dodał ukraiński prezydent.

Jak informowaliśmy, ukraińskie załogi przybyły do Wielkiej Brytanii na szkolenie z obsługi czołgów Challenger 2.

Jak podała ukraińska agencja UNIAN, powołując się na serwis „The U.S. Sun”, brytyjscy wojskowi zastanawiają się, jak zapobiec trafieniu w rosyjskie ręce zaawansowanej i tajnej technologii, w razie przechwycenia na Ukrainie uszkodzonych czołgów Challenger 2.

Przypomnijmy, że Wielka Brytania ma nadzieję, iż czołgi Challenger 2, które mają być dostarczone Ukrainie dotrą do kraju pod koniec marca.

Zobacz także: Premier Portugalii: Przekażemy Ukrainie czołgi Leopard 2

telegraph.co.uk / en.interfax.com.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply