Młody mężczyzna uzbrojony w siekierę napadł we wtorek na synagogę w Mariupolu w obwodzie donieckim na Ukrainie i zranił ochroniarza świątyni.

O napadzie poinformowała organizacja Zjednoczona Żydowska Społeczność Ukrainy powołując się na miejscowego rabina Menachema Mendla Cohena. Do ataku doszło po porannej modlitwie, gdy w świątyni byli jeszcze wierni. Nieznany sprawca wdarł się do synagogi; na jego drodze stanął ochroniarz. Wywiązała się walka, podczas której ochroniarz otrzymał kilka ciosów, ale zdołał odebrać atakującemu siekierę.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Rozbrojony napastnik uciekł, ale za nim to zrobił, obrzucił budynek synagogi torbami z fekaliami, piaskiem i nieznaną substancją.

„W tym czasie byłem w synagodze. Kiedy walczyli, udało mi się wyjść tylnym wyjściem, wybiec z podwórka i zrobić zdjęcie napastnikowi. Wezwaliśmy policję i teraz trwają poszukiwania przestępcy” – powiedział rabin Cohen dodając, że uważa ochroniarza za bohatera, który ryzykując życiem obronił bezbronne osoby przebywające w synagodze.

Jak podaje agencja Unian, ochroniarz ma uraz głowy i złamaną rękę. Policja w Mariupolu zakwalifikowała incydent jako próbę zabójstwa z chuligańskich motywów.

W sieci zamieszczono nagranie z monitoringu, na którym widać fragment walki oraz ucieczkę napastnika.

CZYTAJ TAKŻE: We Lwowie rzucono koktajlem Mołotowa w synagogę

Kresy.pl / yewishnews.com.ua / unian.ua / espreso.tv

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz