W hotelu pracowniczym pod Grodziskiem Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy dwoma obywatelami Ukrainy. Przybyłe na miejsce pogotowie stwierdziło zgon jednego z nich. Domniemany zabójca został aresztowany na 3 miesiące.

Jak podała w piątek Polska Agencja Prasowa, do feralnego zdarzenia doszło pod koniec stycznia w miejscowości Żabia Wola pod Grodziskiem Mazowieckim. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w tym mieście interweniowali w hotelu robotniczym po zgłoszeniu o awanturze pomiędzy dwoma mieszkańcami budynku.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli w jednym z pomieszczeń nieprzytomnego 42-letniego mężczyznę z ranami klatki piersiowej. W innym pomieszczeniu znajdował się drugi mężczyzna, w wieku 52 lat, również ranny.

Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe stwierdziło zgon 42-latka. Drugiemu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej i zabrano go do szpitala.

Obaj mężczyźni byli obywatelami Ukrainy i w czasie zdarzenia znajdowali pod wpływem alkoholu.

52-latek został przesłuchany po tym, jak pozwolił na to stan jego zdrowia. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za zabójstwo może mu grozić nawet dożywocie. „Zastosowany środek zapobiegawczy będzie wykonywany w areszcie śledczym w warunkach szpitalnych” – poinformowała PAP asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło w grudniu 2019 roku w „hostelu” dla zagranicznych pracowników w Łodzi. Podczas alkoholowej libacji jeden z mieszkających tam Ukraińców zadźgał swojego rodaka. W listopadzie ub. roku informowaliśmy o bójce z udziałem trzech ukraińskich studentów w jednym z bloków w Rzeszowie. Tam również doszło do użycia noża; dwóch Ukraińców trafiło do szpitala, w tym jeden w ciężkim stanie.

Kresy.pl / dziennik.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz