Policjanci z Warszawy i Poznania zatrzymali na terenie stolicy Wielkopolski 28-letniego obywatela Ukrainy, który w swoim kraju dokonał brutalnego zabójstwa młodej dziewczyny – poinformowała w środę Policja. Podejrzany pracował w Polsce w jednej z firm remontowo-budowlanych.

Policjanci z Biura Kryminalnego KGP przy wsparciu poznańskich funkcjonariuszy zatrzymali 28-letniego Mykołę S. na jednej z poznańskich ulic. „Samo zatrzymanie na ulicach Poznania przebiegło w sposób bardzo dynamiczny, jednak profesjonalny i bezpieczny dla postronnych osób oraz pasażerów pojazdu, którym podróżował podejrzany.” – podano w komunikacie. Jak dodano, zatrzymany został całkowicie zaskoczony.

Według portalu radia RMF FM, Mykoła S. pracował w jednej z firm remontowo-budowlanych. Na zdjęciach opublikowanych przez Policję widać, że podejrzany został zatrzymany w stroju roboczym. Podobnie były ubrane inne towarzyszące mu osoby.

Jak podała Policja, powołując się na ustalenia własne oraz policji ukraińskiej, Mykoła S. traktował wyjazdy za granicę jako formę ukrywania się. Pierwszy raz wyjechał do Polski kilka dni po zabójstwie. Drugi raz uciekł z Ukrainy, gdy w 2018 roku odnaleziono ciało ofiary.

Mykoła S. został już przekazany stronie ukraińskiej. Policja podkreśliła, że ujęcie domniemanego zabójcy było możliwe dzięki dobrej współpracy z ukraińskimi śledczymi. W policyjnym komunikacie przypomniano, że podobna współpraca doprowadziła do ujęcia na Ukrainie i ekstradycji do Polski Mamuki K. – Gruzina podejrzanego o zamordowanie w Łodzi 28-letniej Pauliny. Po tym mordzie Mamuka K. uciekł na Ukrainę, gdzie został zatrzymany na podstawie międzynarodowego listu gończego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy liderami policyjnych statystyk

Kresy.pl / policja.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz