Specjalna komisja powołana do rozwiązania problemu inwazji niespotykanej ilości białych niedźwiedzi na rosyjskiej Nowej Ziemi podjęła decyzję, że należy je usypiać a później wywozić na tereny, gdzie zwykle zamieszkują te drapieżniki. – podało w poniedziałek radio RMF FM.

Jak pisaliśmy w niedzielę, od grudnia ub. roku na Nowej Ziemi na północy Rosji obserwuje się gromadzenie znacznej liczby białych niedźwiedzi wokół osiedli ludzkich. Na przykład w pobliżu osiedla Biełuszja Guba naliczono 52 osobników tego gatunku. W samej miejscowości stale przebywa od 6 do 10 niedźwiedzi. Zwierzęta zachowują się agresywnie – atakują ludzi, potrafią nawet wchodzić do pomieszczeń. Z tego powodu władze ogłosiły w sobotę stan wyjątkowy. Dzieci zawozi się do szkół i przedszkoli specjalnymi transportami. To samo dotyczy osób pracujących, czy żołnierzy z miejscowych garnizonów. Niedźwiedzi nie można zabijać, ponieważ są pod ochroną.

Wyjściem z tej sytuacji ma być usypianie misiów i wywożenie ich na tereny położone z dala od osad ludzkich, gdzie niedźwiedzie normalnie przebywają. Zajmie się tym tworzona obecnie specjalna grupa, złożona m.in. z naukowców znających zwyczaje tych zwierząt. Zgodę na operację musi jeszcze wyrazić wojsko, które ma na tym terenie wiele instalacji o znaczeniu strategicznym.

Zdaniem miejscowych władz przyczyną zbliżania się niedźwiedzi do siedzib ludzkich są zmiany klimatu. Wcześniej zwierzęta te żerowały na krawędziach kry lodowej. Obecnie w okresie letnim lód wokół Nowej Ziemi topi się całkowicie a zimą pojawia się bardzo późno. W związku z tym niedźwiedzie ciągną w kierunku ludzkich osad, do których przyciąga je zapach jedzenia. Przyciągają je także wysypiska śmieci, gdzie nauczyły się znajdować pożywienie. – uważają miejscowe władze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Na Kamczatce wielkie polowanie na niedźwiedzie

Kresy.pl / Interfax / rmf24.pl

Zapadła decyzja ws. niedźwiedzi polarnych na Nowej Ziemi. „Usypiać i wywozić”
5 (100%) 5 głosów.

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • UPAdlina
   UPAdlina :

   @zinstudio Masz napisane ukro-banderowski trollu, że będzie się je usypiać i wywozić, więc po co kwiczysz w tym temacie na modłę swojej ukro-banderowskiej prymitywnej propagandy?
   U ciebie w banderlandzie albo u krowopasa za oceanem pewnie by je wszystkie odstrzelono, a w cywilizowanym kraju usypia się je i wywozi. Spodziewałeś się czego innego, co? Hehehehehe! Jak zwykle się zawiodłeś.