Zima zmroziła amerykańskie aligatory [+VIDEO]

Tegoroczna zima jest na wschodnim wybrzeżu USA tak ostra, że temperatury spadły poniżej zera nawet w południowych stanach, gdzie żyją ciepłolubne gady.

Media obiegło nagranie wykonane przez pracowników parku krajobrazowego Shallotte River Swamp Park w Karolinie Północnej, którzy zobrazowali zachowanie aligatorów wobec niezwykłej dla nich, mroźnej pogody. Park znajduje się na bagnach nad rzeką Shallotte w pobliżu miasta Willmongton – na szerokości geograficznej Maroka, jak przypomina „Rzeczpospolita”, mrozy mogły więc zaskoczyć aligatory. Do Karoliny Północnej dotarła bowiem fala niezwykle mroźnej pogody jaka ogarnęła całe wschodnie wybrzeże USA.

Gdy zbiorniki wodne w których przebywają ulegają zamrożeniu, zwierzęta starają się ustawić tak, aby pysk wystawał ponad taflę lodu, zaś tylna część ciała była jak najbliżej przy dnie. „One wyczuwają zmiany temperatury i dlatego trzymają nosy tuż nad powierzchnią wody” – powiedział w rozmowie z „Huffington Post” dyrektor parku George Howard

Zasadniczo aligatory nie lubią niskich temperatur. Tak jak wszystkie gady są zwierzętami zmiennocieplnymi, to znaczy temperatura ich ciała uzależniona jest od otoczenia. W sytuacji zamarzania zbiorników w jakich się znajdują, aligatory mogą obniżyć swoją temperaturę do 5 stopni Celsjusza i w ten sposób, z nosem wystawionym ponad lodem mogą przetrwać nawet kilka dni, czekając na ocieplenie. Jak wytłumaczył Howard – „W takim stanie są cały czas żywe, cały czas mogą się ruszać, ale są bardzo letargiczne, no i niezbyt szczęśliwe”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kilka godzin po tym gdy zamieścił nagranie na Facebooku Howard poinformował, że temperatura w Karolinie Północne wzorsła do 18 stopni Celsjusza „lód się topi, aligatory wyłażą i tańczą ze szczęścia”.

Czytaj także: Odkryto najstarsze zwierzę na ziemi? Rekin polarny może mieć nawet pół tysiąc lat

polsatnews.pl/rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz