Zima zmroziła amerykańskie aligatory [+VIDEO]

Tegoroczna zima jest na wschodnim wybrzeżu USA tak ostra, że temperatury spadły poniżej zera nawet w południowych stanach, gdzie żyją ciepłolubne gady.

Media obiegło nagranie wykonane przez pracowników parku krajobrazowego Shallotte River Swamp Park w Karolinie Północnej, którzy zobrazowali zachowanie aligatorów wobec niezwykłej dla nich, mroźnej pogody. Park znajduje się na bagnach nad rzeką Shallotte w pobliżu miasta Willmongton – na szerokości geograficznej Maroka, jak przypomina „Rzeczpospolita”, mrozy mogły więc zaskoczyć aligatory. Do Karoliny Północnej dotarła bowiem fala niezwykle mroźnej pogody jaka ogarnęła całe wschodnie wybrzeże USA.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Gdy zbiorniki wodne w których przebywają ulegają zamrożeniu, zwierzęta starają się ustawić tak, aby pysk wystawał ponad taflę lodu, zaś tylna część ciała była jak najbliżej przy dnie. „One wyczuwają zmiany temperatury i dlatego trzymają nosy tuż nad powierzchnią wody” – powiedział w rozmowie z „Huffington Post” dyrektor parku George Howard

Zasadniczo aligatory nie lubią niskich temperatur. Tak jak wszystkie gady są zwierzętami zmiennocieplnymi, to znaczy temperatura ich ciała uzależniona jest od otoczenia. W sytuacji zamarzania zbiorników w jakich się znajdują, aligatory mogą obniżyć swoją temperaturę do 5 stopni Celsjusza i w ten sposób, z nosem wystawionym ponad lodem mogą przetrwać nawet kilka dni, czekając na ocieplenie. Jak wytłumaczył Howard – „W takim stanie są cały czas żywe, cały czas mogą się ruszać, ale są bardzo letargiczne, no i niezbyt szczęśliwe”.

Kilka godzin po tym gdy zamieścił nagranie na Facebooku Howard poinformował, że temperatura w Karolinie Północne wzorsła do 18 stopni Celsjusza „lód się topi, aligatory wyłażą i tańczą ze szczęścia”.

Czytaj także: Odkryto najstarsze zwierzę na ziemi? Rekin polarny może mieć nawet pół tysiąc lat

polsatnews.pl/rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz