Na terytorium wysp Nowa Ziemia wchodzących w skład obwodu archangielskiego w Rosji wprowadzono w sobotę stan wyjątkowy. Powodem decyzji jest inwazja niespotykanej liczby niedźwiedzi polarnych – podała agencja TASS.

Według rosyjskich władz od grudnia ub. roku na Nowej Ziemi obserwuje się gromadzenie się znacznej liczby białych niedźwiedzi wokół osiedli ludzkich. Na przykład w pobliżu osiedla Biełuszja Guba naliczono 52 osobników tego gatunku. W samej miejscowości stale przebywa od 6 do 10 niedźwiedzi. Zwierzęta zachowują się agresywnie – atakują ludzi, potrafią nawet wchodzić do pomieszczeń.

Pojawienie się misiów całkowicie rozregulowało tryb życia ludzi. Mieszkańcy miejscowości na Nowej Ziemi boją się wyjść z domu, rodzice boją się wypuszczać dzieci na ulicę. Dzieci zawozi się do szkół i przedszkoli specjalnymi transportami. To samo dotyczy osób pracujących, czy żołnierzy z miejscowych garnizonów.

Misie przyzwyczaiły się już do syren samochodowych, nie boją się także psów. Na Nową Ziemię skierowano grupę specjalistów, którzy mają ocenić sytuację i ustalić plan działania. Władze zapowiedziały, że stan wyjątkowy będzie obowiązywał tak długo, aż problem nie zostanie rozwiązany.

Na razie nie jest brany pod uwagę odstrzał drapieżników, które są pod ochroną. Jednak, jak twierdzi TASS, jeśli inne środki zawiodą, strzelanie do niedźwiedzi może okazać się koniecznością.

CZYTAJ TAKŻE: Rosyjskie niedźwiedzie emigrują na Białoruś

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / TASS / Fakt

Na północy Rosji wprowadzono stan wyjątkowy. Powód – inwazja białych niedźwiedzi [+VIDEO]
5 (100%) 4 głosów.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz