Nieznani sprawcy podpalili drewnianą figurę ustawioną na cześć żony prezydenta USA Melanii Trump w jej rodzinnej miejscowości Sewnicy na Słowenii.

O sprawie poinformował artysta Brad Downey. Powołując się na jego informacje portal telewizji CNN podał, że drewniana figura została podpalona w nocy 4 lipca. Jak powiedział artysta, otrzymał telefon od lokalnej policji, która zapytała się go co ma zrobić z nadpaloną figurą. Ten poprosił o usunięcie rzeźby. Złożył także wobec słoweńskiej policji formalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Downey twierdzi, że jest jedynie zainteresowany odnalezieniem sprawców, a nie nałożeniem na nich kary.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jestem ciekawy kto to zrobił?” – zastanawiał się w rozmowie z telewizją Downey – „Komuś nie podoba się to co reprezentuje czy to jak wygląda”.

Figura przetrwała w Sewnicy zaledwie rok. Została ustawiona w lipcu 2019 r. w ramach projektu Downeya, który kręcił wówczas film dokumentalny. Głównym twórcą figury był Alesz Zupewcz, który wyciął ją w drewnie piłą mechaniczną. Nie utrzymana w konwencji realistycznej konwencji rzeźba wzbudziła kontrowersje wśród lokalnej społeczności, jak twierdzi CNN.

40-letnia Melania Trump urodziła się jako Melanija Knavs w Sewnicy gdzie mieszkała do 1985 r. W tymże roku przeprowadziła się wraz z rodziną do stolicy ówczesnej republiki w ramach Jugosławii, Lublany. Tam rozpoczęła rok później karierę modelki. Dwa lata później rozpoczęła pracę modelki we Włoszech, a potem kontynuowała ją we Francji i USA. Od 2006 r. jest obywatelką USA. Rok wcześniej wyszła za mąż za Donalda Trumpa, którego poznała w 1999 r.

Czytaj także: Melania Trump podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej bez chusty na głowie

cnn.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz