Nawet Niemcy uważają, że polityka UE w kwestii migracji bardziej szkodzi niż pomaga Europie.

Większość mieszkańców Europy Środkowej sprzeciwia się polityce migracyjnej Unii Europejskiej, a więcej ludzi popiera węgierską politykę w tej kwestii niż się jej sprzeciwia – wynika z sondażu opublikowanego przez węgierski Nézőpont Institute.

Sondaż został przeprowadzony w 11 krajach: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Niemczech, Węgrzech, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji i Słowenii. 74 proc. respondentów uznało w nim europejską politykę migracyjną za złą dla Europy. Najbardziej krytyczni okazali się Węgrzy i Słowacy – aż 89 proc. z nich wyraziło swoją dezaprobatę wobec unijnej polityki. Niewiele mniej krytyczni byli Czesi – 88 proc. i Bułgarzy – 80 proc. Nawet większość Austriaków (63 proc.) i Niemców (58 proc.) uznało, że europejska polityka migracyjna bardziej szkodzi niż pomaga Europie.

Wyniki sondażu wykazały także, że 78 proc. obywateli krajów Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Słowacja, Czechy i Węgry) sprzeciwia się obowiązkowym kwotom migrantów. 56 proc. z nich popiera węgierską politykę w tej kwestii a 32 proc. sprzeciwia się jej. We wszystkich krajach 44 proc. badanych poparło węgierską politykę migracyjną, podczas gdy 40 proc. sprzeciwiło się jej. Najwięcej osób krytycznie nastawionych wobec Węgier w tej kwestii było w Austrii (65 proc.) i Niemczech (55 proc.).

Jak podaje portal Hungarian News, sondaż został przeprowadzony metodą telefoniczną na reprezentatywnej grupie 1000 osób w danym kraju między 26. września a 27. października br.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż: 3/4 Polaków nie chce przyjmowania uchodźców i imigrantów islamskich

Kresy.pl / Hungarian News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz