Wizyta w Arabii Saudyjską jest pierwszą podróżą zagraniczną Donalda Trumpa jako prezydenta USA.

Na zdjęciach wykonanych po wylądowaniu prezydenckiego Air Force One w Rijadzie można zobaczyć skromnie ubraną w długi czarny kombinezon, żonę prezydenta USA Melanię Trump, jednak bez zakrytej głowy. Nakrycie głowy jest wymagane od obywatelek Arabii Saudyjskiej. Córka Trumpa, Ivanka, również pojawiła się bez chusty.

Agencja AP wskazała, że takie tego typu zachowanie nie są rzadkością wśród wysoko postawionych kobiet z zagranicy, odwiedzających sunnicką monarchię.

W 2017 roku w trakcie wizyt w Arabii Saudyjskiej bez chusty czy abai, nie założyła ani brytyjska premier Theresa May, ani kanclerz Niemiec Angela Merkel.

CZYTAJ TAKŻE: Podczas pierwszej podróży zagranicznej jako prezydent USA Trump odwiedzi Arabię Saudyjską, Izrael i Watykan

Liberalne media przypominają, że prezydent Trump krytykował w styczniu 2015 pierwszą damę Michelle Obamę, za nie zakrycie głowy w trakcie wizyty w Arabii Saudyjskiej. Oświadczył wtedy, że Michelle “obraziła” Saudyjczyków.

Trump jako pierwszy prezydent USA w historii wybrał Arabię Saudyjską lub jakikolwiek kraj zamieszkany w większości przez muzułmanów jako cel pierwszej zagranicznej podróży. Zdaniem komentatorów agencji AP decyzja została podjęta m.in., aby móc okazać regionowi szacunek po wielu ostrych antymuzułmańskich wypowiedzi Trumpa.

kresy.pl / rp.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply