Komenda Powiatowa Policji w Otwocku poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu sześciu młodych osób podejrzewanych o zniszczenie elewacji kościoła. Jedna z nich miała dopuścić się także znieważenia pomnika Józefa Piłsudskiego.

Jak poinformowała w poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Otwocku, policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o zniszczenie elewacji kościoła. „Ponadto jedna z tych osób także znieważyła pomnik Józefa Piłsudskiego, nanosząc na niego sprejem niecenzuralne napisy” – czytamy.

Pod koniec października policjanci z otwockiej komendy otrzymali szereg informacji o aktach wandalizmu na terenie Otwocka. Sprawcy zniszczyli farbą w spreju elewację kościoła, elewację i drzwi wejściowe budynku administracji rządowej, elewację budynku magistratu, ogrodzenie posesji, banner reklamowy restauracji, przystanek autobusowy, chodnik, schody dworca PKP oraz pomnik Józefa Piłsudskiego.

Zobacz też: Zatrzymano aktywistkę LGBT podejrzaną o wandalizm

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Funkcjonariusze z wydziału prewencji współpracując z funkcjonariuszami z ogniwa do spraw nieletnich i patologii podjęli działania zmierzające do wykrycia sprawców przestępstwa i dokonali wielu ustaleń, w których jednym z istotnym elementów były zapisy z miejskiego monitoringu” – poinformowała komenda.

Otwoccy policjanci zatrzymali do prowadzonego postępowania zniszczenia mienia aż sześć osób w wieku 18-20 lat. „Ponadto młodzi ludzie przekonani o swojej bezkarności, bezprawne zachowania utrwalili zdjęciami i nagraniami zapisanymi w telefonach komórkowych”. Funkcjonariusze z jednostki do spraw nieletnich i patologii ustalili, kto wśród zatrzymanych stoi za znieważeniem pomnika Józefa Piłsudskiego, poprzez naniesienie na niego czerwonym sprejem niecenzuralnych napisów.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na postawienie zarzutów trzem osobom. Dwie z nich już usłyszały zarzuty zniszczenia mienia, za który kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia, zaś jedna zarzut znieważenia pomnika Józefa Piłsudskiego, za który grozi kara ograniczenia wolności. Postępowanie zniszczenia mienia nadal jest w toku. Policjanci nie wykluczają zatrzymania kolejnych osób.

Zobacz też: „Zabij księdza”. W Gdańsku sprofanowano Cmentarz Ofiar Hitleryzmu na Zaspie

Kresy.pl/

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz