Ostre środki jakie włoski rząd przyjął w niedzielę dla jednej prowincji i kilkunastu okręgów zostały we wtorek rozszerzone zostaną na obszar całego kraju.

W niedzielę rząd Włoch wprowadził obostrzenia w Lombardii oraz 14 okręgach kilku innych regionów. Jednak w ciągu doby sytuacja epidemiologiczna znacznie się pogorszyła. W poniedziałek liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła 9 tys. Jednak tylko tego dnia odnotowano 1797 nowych przypadków. Liczba zmarłych z powodu choroby wywoływanej przez wirusa zwiększyła się o 97 do 463. Zakażonych wykryto już w 20 regionach kraju. W takiej sytuacji premier Giuseppe Conte ogłosił, że specjalne środki mające powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa zostaną od wtorku rozszerzone na całe terytorium kraju.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Nasze zwyczaje muszą się zmienić” – zaapelował do rodaków premier Conte w czasie specjalnego wystąpienia telewizyjnego – „Wszyscy musimy z czegoś zrezygnować dla dobra Włoch”. Obostrzenia zakładają zakaz zgromadzeń  publicznych, odwołanie imprez masowych w tym wszystkich zawodów sportowych. Zamknięte zostaną kina, kluby, kawiarnie, muzea, teatry, baseny, sale gimnastyczne i siłownie. Ograniczone mają zostać podróże a przejazd z jednej jednostki administracyjnej do drugiej ma odbywać się na specjalne zezwolenie. Włosi będą mogli korzystać z transportu tylko w celu dojazdu do pracy albo by pomóc członkom rodziny, jak podało BBC. Na dworcach kolejowych władze będą przeprowadzać pomiary temperatury podróżnych.

Czytaj także: Rząd wprowadza kontrole sanitarne na granicach

bbc.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz