Hinduscy eksperci opowiedzieli się za dopuszczeniem do użycia rosyjskiej szczepionki na COVID-19, Sputnik V – poinformował „Economic Times”.

Indie zmagają się obecnie z drugą falą pandemii koronawirusa. W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto niemal 170 tysięcy zakażeń.

Komitet Ekspertów Centralnej Organizacji Kontroli Standardów Leków rozpatrzył w poniedziałek wniosek dr Reddy’s Laboratories o zezwolenie na awaryjne stosowanie Sputnika V. Ostateczną decyzję w sprawie dopuszczenia rosyjskiej szczepionki podejmie Kontroler Generalny Indii.

Jak donoszą media, Indie do końca trzeciego kwartału tego roku otrzymają szczepionki od pięciu dodatkowych producentów. Obecnie w kraju produkowane są szczepionki Covishield i Covaxin. Oprócz Sputnika V Indie mogą wprowadzić szczepionki Johnson & Johnson, Cadilla Zydus, Novavex i Nasal Vaccine.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Dotychczas w Indiach wykryto 13,5 mln zakażeń SARS-CoV-2. W niedzielę na liście krajów z największą liczbą wykrytych zakażeń Indie wyprzedziły Brazylię. Jak dotąd więcej zakażeń niż w Indiach wykryto jedynie w USA.

Jak informowaliśmy, w listopadzie partia rosyjskiej szczepionki została dostarczona do firmy Dr. Reddy’s Laboratories Ltd w indyjskim Hyderabad w celu przeprowadzenia drugiej i trzeciej fazy badań klinicznych na ludziach.

CZYTAJ TAKŻE: UE rozważa dopuszczenie na swój rynek rosyjskiej szczepionki Sputnik V

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W październiku Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (RDIF) i firma farmaceutyczna Dr. Reddy’s Laboratories Ltd (Dr.Reddy’s) zostały zatwierdzone przez Kontrolera Generalnego Indii do prowadzenia badań klinicznych fazy 2 i 3 szczepionki Sputnik V w Indiach. Określono, że w kraju zostaną przeprowadzone wieloośrodkowe kontrolowane badania z randomizacją, obejmujące testy bezpieczeństwa i immunogenności.

CZYTAJ TAKŻE: Austria zakończyła rozmowy ws. pozyskania rosyjskich szczepionek. Może kupić milion dawek

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

11 sierpnia Rosja zarejestrowała pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko nowemu koronawirusowi. Szczepionka, nazwana Sputnik V, została opracowana przez Narodowe Centrum Badań ds. Epidemiologii i Mikrobiologii im. N.F. Gamaleya rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia, a jej badania kliniczne zostały pomyślnie zakończone w czerwcu-lipcu. Szczepionka została opracowana na platformie, która była używana w wielu innych szczepionkach. Renomowany periodyk „Lancet” potwierdził, że Sputnik V charakteryzuje się 91,6-proc. skutecznością w ochronie przed COVID-19.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja oczekuje od Słowacji zwrotu spornej partii Sputnika V. Padły oskarżenia o sabotaż i prowokację

Kresy.pl / economictimes.indiatimes.com / timesofindia.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz