Pismo medyczne Lancet opublikowało we wtorek wyniki trzeciej fazy badań klinicznych rosyjskiej szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi, potwierdzając jej skuteczność w wysokości 91,6 procent i bezpieczeństwo.

Prestiżowe pismo medyczne Lancet opublikowało we wtorek wyniki trzeciej fazy badań klinicznych szczepionki Sputnik V, tym samym potwierdziło skuteczność rosyjskiego preparatu w wysokości 91,6%.

„Narodowe Centrum Badań Epidemiologii i Mikrobiologii Gamaleja Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej oraz Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich ogłaszają, że Lancet, jedno z najstarszych i najbardziej szanowanych czasopism medycznych na świecie, opublikował wstępne wyniki badania klinicznego III fazy Sputnik V, potwierdzające wysoką skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki” – czytamy w oświadczeniu.

Według dyrektora Centrum Rozwoju Gamaleja, Aleksandra Gintsburga, publikacja międzynarodowych recenzowanych danych dotyczących wyników badań klinicznych Sputnika V jest dużym sukcesem w globalnej walce z pandemią. „Stworzono już kilka szczepionek opartych na ludzkich adenowirusach, a narzędzie to jest jednym z najbardziej obiecujących przy opracowywaniu nowych szczepionek w przyszłości” – zauważył.

Zobacz też: Kirgistan nie wykorzysta szczepionki Pfizera – rozmawia o pozyskaniu Sputnik V

„To bardzo ważna publikacja, która bardzo przekonująco wykazała wiarygodność i skuteczność rosyjskiej szczepionki, a także potwierdziła, że ​​przyspieszona rejestracja szczepionki w Rosji jest uzasadniona” – twierdzi rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Przypomniał, że „liczba krajów rejestrujących tę szczepionkę rośnie każdego dnia”.

„Rosja aktywnie działa, aby odpowiedzieć na prośby różnych krajów, które proszą o dostarczenie tej szczepionki” – powiedział Pieskow „Oczywiście, priorytetem jest wewnętrzny rosyjski popyt” – dodał.

„Planujemy jak najszybciej rozpocząć produkcję szczepionki za granicą, co umożliwi zaspokojenie zapotrzebowania coraz większej liczby krajów na tę szczepionkę” – powiedział rzecznik, dodając, że „niezawodność i skuteczność są całkowicie udowodnione”.

Zobacz też: Węgierski regulator rekomenduje rosyjską szczepionkę

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Światowa Organizacja Zdrowia z zadowoleniem przyjęła fakt, że twórcy szczepionek na całym świecie dzielą się wynikami swoich badań ze społecznością naukową. “Publikacja wyników trzeciej fazy badań klinicznych rosyjskiej szczepionki Sputnik V w czasopiśmie medycznym Lancet to dobra wiadomość” – powiedziała we wtorek Melita Vujnovic, przedstawicielka WHO w Rosji.

„WHO z zadowoleniem przyjmuje fakt, że wszyscy twórcy i producenci szczepionek dzielą się ze społecznością naukową poprzez takie publikacje, jak w czasopiśmie Lancet. To bardzo dobra wiadomość”.

Kresy.pl/Lancet/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply