Węgierski regulator rekomenduje rosyjską szczepionkę

Pierwszy krok do pozyskania rosyjskiej szczepionki przez Węgry został wykonany wraz z pozytywną rekomendacją miejscowego regulatora.

Węgierski urząd do spraw dopuszczania i kontroli preparatów medycznych oraz produktów żywnościowych wydał decyzję rekomendującą użycie rosyjskiej szczepionki przeciw koronawirusowi SARS CoV-2. Informację taką podała w środę za agencją Bloomberg rosyjska RIA Nowosti.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

RIA Nowosti przypomina też słowa węgierskiego ministra spraw zagranicznych Pétera Szijjártó, który miał stwierdzić, że jego państwo już pozyskał 6 tys. dawek szczepionki Sputnik V.

Natomiast polski portal Wnp.pl podał za węgierską agencją MTI, iż Szijjártó mówił o przygotowywaniu umowy z Rosjanami – „Węgry otrzymały od Rosji projekt umowy o zakupie rosyjskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi”.

Szef węgierskiej dyplomacji sugerował determinację Budapesztu w sprawie pozyskania szczepionek, jak powiedział – „Goni nas czas”. Przypomniał, że codziennie na Węgrzech umiera około stu nosicieli koronawirusa, a blokada gospodarki związana ze środkami przeciwepidemicznymi kosztuje węgierską gospodarkę około 10 mld forintów dziennie, co jest równowartością 28 mln euro.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według polskiego portalu eksperci węgierskiego Krajowego Instytutu Leków i Żywności (OGYEI) znajdują się obecnie w Rosji gdzie przybyli w celu kontroli linii produkcyjnych szczepionki Sputnik V. Rosyjski preparat jest pierwszą szczepionką opracowaną na świecie, która ma zapewnić odporność na SARS CoV-2.

wnp.pl/ria.ru/kresy.pl

 

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz