Węgierski regulator rekomenduje rosyjską szczepionkę

Pierwszy krok do pozyskania rosyjskiej szczepionki przez Węgry został wykonany wraz z pozytywną rekomendacją miejscowego regulatora.

Węgierski urząd do spraw dopuszczania i kontroli preparatów medycznych oraz produktów żywnościowych wydał decyzję rekomendującą użycie rosyjskiej szczepionki przeciw koronawirusowi SARS CoV-2. Informację taką podała w środę za agencją Bloomberg rosyjska RIA Nowosti.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

170 PLN    (0.77%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

RIA Nowosti przypomina też słowa węgierskiego ministra spraw zagranicznych Pétera Szijjártó, który miał stwierdzić, że jego państwo już pozyskał 6 tys. dawek szczepionki Sputnik V.

Natomiast polski portal Wnp.pl podał za węgierską agencją MTI, iż Szijjártó mówił o przygotowywaniu umowy z Rosjanami – „Węgry otrzymały od Rosji projekt umowy o zakupie rosyjskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi”.

Szef węgierskiej dyplomacji sugerował determinację Budapesztu w sprawie pozyskania szczepionek, jak powiedział – „Goni nas czas”. Przypomniał, że codziennie na Węgrzech umiera około stu nosicieli koronawirusa, a blokada gospodarki związana ze środkami przeciwepidemicznymi kosztuje węgierską gospodarkę około 10 mld forintów dziennie, co jest równowartością 28 mln euro.

Według polskiego portalu eksperci węgierskiego Krajowego Instytutu Leków i Żywności (OGYEI) znajdują się obecnie w Rosji gdzie przybyli w celu kontroli linii produkcyjnych szczepionki Sputnik V. Rosyjski preparat jest pierwszą szczepionką opracowaną na świecie, która ma zapewnić odporność na SARS CoV-2.

wnp.pl/ria.ru/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz