By walczyć z szerzeniem się koronawirusa rząd Włoch wprowadził ograniczenia w poruszaniu się z i do jednego regionów oraz kilku okręgów sąsiednich prowincji.

Rząd Włoch podjął decyzję o ograniczenia komunikacji w i z regionem Lombardii. Dodatkowo podobne ograniczenia wprowadzono w 14 okręgach kilku innych regionów Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro e Urbino, Venezia, Padova, Treviso, Asti, Vercelli, Novara, Verbano Cusio Ossola and Alessandria. Osobom wjeżdżającym i wyjeżdżającym z tych terenów bez specjalnego zezwolenia grożą grzywny finansowe. „Wiemy, że środki [przeciw epidemii] wymagają poświęceń, ale do ruch odpowiedzialności za siebie” – powiedział premier Włoch Giuseppe Conte. Jak podaj ograniczenia na objętych kwarantanną obszarach mieszkał około 16 mln ludzi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Rząd Włoch podjął radykalną decyzję o wprowadzeniu kwarantanny o tak szerokim zasięgu terytorialnym po opublikowaniu w sobotę danych wskazujących, że w kraju tym jest już 5883 zakażonych. Z powodu choroby wywołanej przez koronawirusa we Włoszech zmarły już 233 osoby.

Policja wyjechała już na drogi by egzekwować zarządzenie o kwarantannie jak podała w niedzielę telewizja Al Jazeera. Do poruszania się do i z objętych kwarantanną jednostek administracyjnych upoważnieni są wyłącznie pracownicy służb państwowych oraz osoby wykonujące niezbędne prace. Na wymienionych obszarach zamknięto już kina, kluby, muzea, teatry, baseny, sale gimnastyczne i siłownie.

Służba zdrowia w Lombardii alarmuje, że w szpitalach tego regionu już wkrótce może zabraknąć miejsc na oddziałach intensywnej terapii. Według regionalnego koordynatora tego typu oddziałów Antonio Pesentiego, zajętych jest już w nich 95 proc. miejsc. Tylko w ciągu jednej doby na oddziały intensywnej terapii w tym regionie trzeba było przyjąć ponad 1000 osób.

Jeszcze przed formalnym ogłoszeniem, zarządzenie gabinetu Conte wyciekło do mediów społecznościowych. Informacja o obłożeniu kwarantanną tak rozległych obszarów wywołało wyjazdy zauważalnie większej liczby ludzi. W efekcie mogło dojść do rozniesienia wirusa jak uważa wirusolog Roberto Burioni.

Czytaj także: Koronawirus także w Bułgarii

aljazeera.com/theguradian.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz