Przypadki zarażenia groźnym wirusem wykryto w kolejnym kraju Unii Europejskiej. W niedzielę podano, że aż cztery przypadki infekcji ujawniono w Bułgarii.

W niedzielę rano w Bułgarii odbyło się nadzwyczajne posiedzenie sztabu operacyjnego do spraw walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Posiedzeniu przewodniczył premier Bułgarii Bojko Borisow. Posiedzenie zwołano w związku z wykryciem pierwszych przypadków zakażenia wśród mieszkańców Bułgarii.

 

“Minionej nocy zostały przeprowadzone dodatkowe testy próbek wziętych od pacjentów podejrzanych o [nosicielstwo] koronawirusa, które potwierdziły początkowe dane u mężczyzny, lat 27, z miasta Plewen i u 75-letniej kobiety z Garbowa. Ponadto pozytywnym okazał się test przeprowadzony u 60-letniego mężczyzny w Plewenie, który znajdował się w kontakcie z chorym, a w Garbowie pozytywnym okazał się rezultat [testu próbki] wziętej u kobiety-lekarza pracującej na oddziale gdzie znajdowała się chora kobieta. W ten sposób w kraju odnotowano cztery przypadki zachorowań” – powiedział na porannej konferencji prasowej dyrektor bułgarskiego Narodowego Centrum Chorób Zakaźnych i Odpasożytniczych Todor Kantardżew.

Naczelnik wspomnianego Sztabu Operacyjnego Wencisław Mutaczijski stwierdził, że szpitale do których trafili chorzy w powodu koronawirusa zostały objęte kwarantanną i obstawili je funkcjonariusze policji. Służby państwowe prowadzą poszukiwania wszystkich osób, które miały kontakt z zakażonymi.

Jeszcze w niedzielę ma odbyć się nadzwyczajne posiedzenie rządu Bułgarii na którym omówione zostaną środki jakie mają podjąć władze by zapobiec wybuchowi epidemii.

Czytaj także: Białoruś: Wyleczono pierwszego nosiciela koronawirusa

tass.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply