Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę, że w Polsce wykryto dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z woj. mazowieckiego i mężczyzny z woj. śląskiego. Pacjenci przebywają aktualnie w szpitalach w Warszawie i Raciborzu. Do tej pory w Polsce potwierdzono zakażenie koronawirusem u 8 osób.

O komunikacie Ministerstwa Zdrowia poinformowała Polska Agencja Prasowa (PAP). „Mamy dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych” – podał resort zdrowia.

„Pacjenci to osoby w sile wieku. Oboje są w stanie dobrym. Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zarażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę. Stan przebadanych próbek na dzisiejszy poranek: 1154 z czego 8 pozytywnych” – czytamy w komunikacie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Polsce 4 marca. Pacjent, u którego wykryto obecność wirusa,  jest aktualnie hospitalizowany w Zielonej Górze. W miniony weekend poinformowano o kolejnych pięciu przypadkach.

Zdaniem Ministerstwa Zdrowia stan wszystkich wyżej wymienionych osób jest stabilny. Nie istnieje w ich przypadku zagrożenie życia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Resort zdrowia podał w niedzielę rano, że w całym kraju hospitalizowanych jest 146 osób, 1 548 osób zostało podanych kwarantannie domowej, zaś 6 409 objęto nadzorem sanepidu.

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz