Na konwencji organizowanej przez American Israel Public Affairs Committee (AIPAC), prezydent Serbii Aleksander Vucić ogłosił chęć otworzenia serbskiej placówki w Jerozolimie – pisze The Times of Israel.

We wtorek podczas konwencji AIPAC, serbski prezydent informował o możliwości otworzenia przez jego kraj placówki w Jerozolimie – informuje portal.

„W naszym regionie mamy bardzo złożoną sytuację. Musicie zrozumieć trudności, z którymi musimy się zmierzyć” – mówił Vucić. „Chcę jednak powiedzieć, że staramy się znaleźć sposób na utworzenie pewnego oficjalnego urzędu w Jerozolimie”.

Jak mówił prezydent Serbii, miałby być to sposób na okazanie szacunku obywatelom Izraela.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Władze Izraela przyjęły informację prezydenta Serbii z radością. Swoje podziękowania na twitterze zamieścił prezydent Izraela Reuven Rivlin.

Minister Spraw Zagranicznych Izraela również wyraził swoje zadowolenie: „Serbska flaga dołączy do innych flag obecnych w naszej stolicy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Konflikt na tle umiejscowienia stolicy Izraela zaognił się 6 grudnia 2017 roku, kiedy to administracja Trumpa uznała Jerozolimę za stolicę teo państwa. Organizacja Współpracy Islamskiej, skupiająca 57 państw wydała tydzień później oświadczenie, w którym stwierdziła, że decyzja Stanów Zjednoczonych oznacza „jawną agresję”.

Kresy.pl/The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz