Łukaszenko: Nie kłamcie Polakom

Aleksander Łukaszenko poinformował, że zamierza kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Mówił także o relacjach z Polską i Rosją.

Mówiąc o starcie w przyszłorocznych wyborach Łukaszenko zastrzegł – „Jeśli jednak ludzie będą kategorycznie przeciw, to oczywiście, będzie mi przykro, ale powinni odrzucić moją kandydaturę w wyborach” – cytuje portal „Dziennika Gazety Prawnej”. Białoruski prezydent powiedział nawet dziennikarzom, że nie zamierza „kurczowo trzymać się fotela”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Mówiąc o toczących się negocjacjach między rządem białoruskim i rosyjskim o pogłębieniu integracji dwóch państw, Łukaszenko stwierdził – „Żaden z dokumentów nie zostanie podpisany, jeśli będzie niezgodny z białoruską konstytucją i fundamentalnymi zasadami życia naszego społeczeństwa”. Wśród tych zasad wymienił niepodległość i suwerenność”.

W kontekście relacji z Rosją Łukaszenko wspomniał też o Polsce -„jest to mocne państwo, które ma swoją pozycję w UE. My to cenimy […] Tylko nie kłamcie Polakom, że my tu z Rosją tworzymy jakiś sojusz, żeby wysłać przeciwko wam czołgi. Nigdy czegoś takiego nie będzie ani wobec was [Polski], ani wobec Ukrainy”.

Gdy polski dziennikarz zapytał białoruskiego prezydenta dla dlaczego nie przyjechał do Warszawy na uroczystości z okazji 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej ten odpowiedział – „Przecież do Trumpa nie macie pretensji, że go nie było. Obiecał, że będzie i nie przyjechał”.

„My wybory przeprowadzamy dla siebie, według swoich przepisów. Jeśli społeczeństwu nie podoba się, jak organizuje je prezydent, to w przyszłym roku może wybrać nowego” – powiedział Łukaszenko. Na Białorusi trwają w niedzielę wybory do izby niższej miejscowego parlamentu – Izby Reprezentantów.

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz