Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, zdementował przy pomocy twittera pogłoski o wspieraniu jego kampanii reelekcyjnej przez Federację Rosyjską.

Donald Trump dementuje pogłoski o byciu wspieranym przez Rosję. “Kolejna kampania dezinformacji została rozpoczęta przez Demokratów w Kongresie” – pisał w piątek na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Po tym jak w zeszłym tygodniu urzędnicy służb specjalnych ostrzegali Kongres Stanów Zjednoczonych, że Rosja wpływa na kampanię o fotel prezydenta, prezydent Trump stwierdził, że jest to kolejna kampania manipulacji.

“Mówią, że Putin chce być pewny, że Trump zostanie wybrany, znowu się zaczyna” – mówił na spotkaniu wyborczym.

Po ujawnieniu informacji Kongresowi, Donald Trump zwolnił Dyrektora Narodowego Wywiadu i zastąpił go kongresmenem Doughiem Collinsem. Ten jednak nie jest zainteresowany stałą pracą w tym resorcie.

Do sprawy odniosła się również strona rosyjska. “Te informacje są wręcz paranoiczne. Niestety, ku naszej przykrości, takie obwieszczenia pojawiają się częściej w związku ze zbliżającymi się wyborami” – mówił rzecznik prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

O sytuacji mówiła też była kontrkandydatka Donalda Trumpa, Hillary Clinton. “Marionetka Putina znowu to robi, przyjmuje rosyjską pomoc. Wie, że bez niej nie zwycięży. Nie możemy do tego dopuścić”.

Reuters/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply