Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, zdementował przy pomocy twittera pogłoski o wspieraniu jego kampanii reelekcyjnej przez Federację Rosyjską.

Donald Trump dementuje pogłoski o byciu wspieranym przez Rosję. „Kolejna kampania dezinformacji została rozpoczęta przez Demokratów w Kongresie” – pisał w piątek na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Po tym jak w zeszłym tygodniu urzędnicy służb specjalnych ostrzegali Kongres Stanów Zjednoczonych, że Rosja wpływa na kampanię o fotel prezydenta, prezydent Trump stwierdził, że jest to kolejna kampania manipulacji.

„Mówią, że Putin chce być pewny, że Trump zostanie wybrany, znowu się zaczyna” – mówił na spotkaniu wyborczym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po ujawnieniu informacji Kongresowi, Donald Trump zwolnił Dyrektora Narodowego Wywiadu i zastąpił go kongresmenem Doughiem Collinsem. Ten jednak nie jest zainteresowany stałą pracą w tym resorcie.

Do sprawy odniosła się również strona rosyjska. „Te informacje są wręcz paranoiczne. Niestety, ku naszej przykrości, takie obwieszczenia pojawiają się częściej w związku ze zbliżającymi się wyborami” – mówił rzecznik prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O sytuacji mówiła też była kontrkandydatka Donalda Trumpa, Hillary Clinton. „Marionetka Putina znowu to robi, przyjmuje rosyjską pomoc. Wie, że bez niej nie zwycięży. Nie możemy do tego dopuścić”.

Reuters/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz