Radykalnie lewicowe stowarzyszenie „Nigdy Więcej” złożyło do UEFA donos na Szymona Marciniaka za to, że wystąpił na spotkaniu zorganizowanym przez Sławomira Menztena, jednego z liderów Konfederacji. Polskiemu arbitrowi ma grozić nawet odsunięcie od finału Ligi Mistrzów.

Sprawę przedstawił „Przegląd Sportowy”. Szymon Marciniak, sędzia piłkarski, który ma poprowadzić finał Ligi Mistrzów, wziął udział w imprezie networkingowej „Everest”. Jej organizatorem był znany polityk Sławomir Mentzen – szef Nowej Nadziei i jeden z liderów Konfederacji.

Podczas tego wydarzenia, polski arbiter wygłosił przemówienie, za które otrzymał wiele pochwał.

 

Sprawa wywołała zainteresowanie ze strony radykalnie lewicowego stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, które zwróciło uwagę na relacje łączące Szymona Marciniaka z jednym z liderów Konfederacji.

„Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym związkiem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek.” – twierdzi współzałożyciel „Nigdy Więcej”, Rafał Pankowski.

„Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje” – zaznaczył.

Przegląd Sportowy poinformował, że faktycznie, UEFA zainteresowała się komunikatem stowarzyszenia. Zaznaczono, że polskiemu arbitrowi grożą konsekwencje, rzekomo włącznie z odsunięciem od finału Ligi Mistrzów.

W piątek UEFA ma publicznie odnieść się do przemówienia słynnego sędziego w trakcie konferencji „Everest”.

Marciniak w związku z zamieszaniem przesłał do redakcji Przeglądu Sportowego Onet krótkie oświadczenie. „Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu, antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję w meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem” – oświadczył czołowy polski arbiter.

Tegoroczny finał Ligi Mistrzów UEFA odbędzie się 10 czerwca w Stambule.

Jak pisaliśmy, w marcowym wywiadzie dla Radia Zet szef Nowej Nadziei i jeden z liderów Konfederacji, Sławomir Mentzen opowiedział się m.in. za legalizacją marihuany i pokera, likwidacją 500 plus i zakazu handlu w niedziele. Jednocześnie, zdystansował się od haseł wzywających do wyjścia z UE i bagatelizował temat aborcji, który „w praktyce nikogo nie interesuje i nie wpływa na niczyje życie”.

Dodajmy, że w udzielonym w podobnym czasie portalowi Interia obszernym wywiadzie, Mentzen poruszył m.in. wątek tzw. „piątki Mentzena”, sloganu wyborczego z 2019 roku („Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej”), który w krytycznym tonie przypomniał szef PO Donald Tusk, twierdząc, że to program polityczny Konfederacji. Polityk odciął się od tych słów.

Czytaj również: Tusk: Jesteś katolikiem, rozumiesz Jezusa? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację!

„To nie są moje poglądy. Mówiłem wtedy tylko, że takie hasła najlepiej się rozchodzą. Nigdy takich haseł nigdzie nie używaliśmy. Tusk świadomie kłamie, twierdząc, że to jest mój program” – powiedział.

„Przegląd Sportowy” / goal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply