MKOl podjął decyzję, że nie będzie uznawał wyboru syna białoruskiego przywódcy na szefa krajowej struktury członkowskiej.

Jak podaliśmy na naszym portalu, 26 lutego syn Aleksandra Łukaszenki – Wiktor został przewodniczącym Narodowego Komitetu Olimpijskiego Republiki Białoruś. Zastąpił zresztą na tym stanowisku swojego ojca. Aby objąć to stanowisko Łukaszenko junior musiał zrezygnować z funkcji oficjalnego doradcy prezydenta. Tymczasem kariera na nowym stanowisku może być poważnie utrudniona.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak podała agencja informacyjna TASS Międzynarodowy Komitet Olimpijski zadecydował w poniedziałek, że nie uzna Wiktora Łukaszenki w charakterze szefa białoruskiej organizacji członkowskiej MKOl. Informację taką przekazał środkom masowego przekazu rzecznik organizacji Mark Adams.

Przekazał on także, że MKOl nie uznaje również innego wybranego w lutym członka Narodowego Komitetu Olimpijskiego Białorusi Dmitrija Baskowa. Zarówno on jak i Łukaszenko junior zostali wykluczeni z udziału w jakichkolwiek zawodach i imprezach organizowanych przez MKOL łącznie z igrzyskami olimpijskimi.

Jako środek tymczasowy MKOl utrzyma sankcje wobec Narodowego Komitetu Olimpijskiego Białorusi, w tym zawieszenie rozmów na temat wszelkich działań MKOl, wstrzymanie pomocy finansowej, z wyjątkiem stypendiów dla sportowców i płatności za ich przygotowanie do igrzysk olimpijskich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

MKOl zwrócił się do Narodowego Komitetu Olimpijskiego i białoruskich federacji sportowych o sprawdzenie, czy w działalności miejscowych organizacji sportowych nie ma dyskryminacji sportowców ze względów politycznych

MKOl nie zamierza również zapraszać białoruskich urzędników na nadchodzące Igrzyska i udzielać im akredytacji. Organizacja międzynarodowa odnotowała pozytywne zmiany w statucie Narodowego Komitetu Olimpijskiego Białorusi po nałożeniu sankcji 7 grudnia, ale wyraziła niezadowolenie z faktu, że Komitet Olimpijski Białorusi nie zapewnił odpowiedniej ochrony przed polityczną dyskryminacją sportowców w kraju, podała TASS.

tass.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz