Wiktor Łukaszenko pierworodny syn przywódcy Białorusi stracił jedno z zajmowanych stanowisk publicznych.

Białoruska, państwowa agencja informacyjna BelTa podała w poniedziałek, że Wiktor Łukaszenko został zwolniony z funkcji doradcy prezydenta Białorusi do spraw bezpieczeństwa narodowego. Jak twierdzi agencja, Łukaszenko junior opuścił stanowisko w związku z „przejściem na stanowisko z wyboru”. 26 lutego został on przewodniczącym Narodowego Komitetu Olimpijskiego Republiki Białoruś.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak twierdzi BelTa zarządzenie o zwolnieniu syna z funkcji doradcy białoruski przywódca podpisał tego samego dnia.

45-letni Wiktor Łukaszenko jest absolwentem fakultetu stosunków międzynarodowych Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego. Po dojściu ojca do władzy zaczął robić karierę w białoruskiej dyplomacji. Dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych pracował na kierowniczych stanowiskach w latach 1998-2003. Jeszcze w 2005 r. został doradcą prezydenta do spraw bezpieczeństwa narodowego.

Łukaszence juniorowi ciągle pozostaje inna ważna funkcja państwowa. Pozostaje członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego w której zasiada od 2007 r.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W działania Komitetu Olimpijskiego Wiktor Łukaszenko zaangażował się w 2019 r., początkowo jako pełniący obowiązki jego wiceprzewodniczącego. W Komitecie od 2006 r. działa także jego młodszy brat Dymitr.

Czytaj także: Szef KGB Białorusi: Szykujemy się do gorącej wojny

belta.by/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz