Putin jedzie do Mińska na spotkanie z Łukaszenką

Prezydent Rosji Władimir Putin złoży 23 maja oficjalną wizytę na Białorusi, a wieczorem tego dnia spotka się w Mińsku z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką.

Jak poinformował na konferencji prasowej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, Putin złoży 23 maja oficjalną wizytę na Białorusi, a wieczorem tego dnia spotka się w Mińsku z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką.

„Dziś wieczorem spodziewamy się kontaktów prezydenta Putina z prezydentem Łukaszenką w Mińsku, gdzie prezydent Putin przybędzie z oficjalną wizytą” – powiedział.

Według służby prasowej Kremla Putin uda się z wizytą na Białoruś w dniach 23-24 maja na zaproszenie prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki.

„W trakcie rozmów planowane jest omówienie aktualnych zagadnień dalszego rozwoju rosyjsko-białoruskich stosunków strategicznego partnerstwa i sojuszu, stanu i perspektyw współpracy integracyjnej w ramach Państwa Związkowego, a także kluczowych tematów agendy międzynarodowej” – napisano w oświadczeniu.

Zobacz też: Nowe stanowisko dla Łukaszenki – przywódca ogłasza nowy etap i nazywa się odchodzącym politykiem

Służba prasowa Łukaszenki poinformowała, że ​​strony omówią „stan i perspektywy rozwoju całego spektrum stosunków białorusko-rosyjskich – agendę integracji i realizację decyzji Naczelnej Rady Państwa Państwa Związkowego, dialog polityczny, promocja wspólnych projektów handlowych, gospodarczych i współpracy, wzmacnianie bezpieczeństwa, interakcja w sferze humanitarnej”.

Tradycyjnie w centrum uwagi znajdą się także agenda międzynarodowa, sytuacja w regionie oraz wspólna reakcja na pojawiające się wyzwania i zagrożenia – czytamy w raporcie.

24 maja odbędą się rozmowy głów państw, najpierw w wąskim, a następnie rozszerzonym formacie.

Zobacz też: Białoruski dygnitarz mówi o rosnącym napięciu na zachodniej granicy Białorusi, komentuje zakupy broni przez Polskę

Kresy.pl/Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply